Türkiyədə bir qəza ilə həyatı dəyişən azərbaycanlı Nail hamını kövrəltdi -
Türkiyəli aktyor Oktay Kaynarcanın aparıcısı olduğu “Kim milyoner olmak ister?” verilişinə daha bir azərbaycanlı iştirakçı qatılıb.
Medianews.az Qafqazinfo-ya istinadla xəbər verir ki, yarışmaya təkərli oturacaqda qatılan Nail Əliyevin həyat hekayəsi izləyiciləri təsirləndirib.
O bildirib ki, 2008-ci ildə ilk dəfə Türkiyəyə universitetdə oxumaq üçün gedib, lakin 2-ci kursda dostları ilə qəzaya düşüb: “Çanakkale 18 Mart Universitetinin 2-ci kursunda oxuyarkən avtomobil qəzası nəticəsində onurğa sümüyüm qırıldı və əlil oldum. Aşan avtomobilin içərisində tavanla oturacağın arasında sıxılı vəziyyətdə qaldım. Bu müddətdə universitet təhsilim yarıda qaldı, fizioterapiyalara başladım.
Həmin ərəfələr Azərbaycanda bacım məni ziyarətə gələndə həyat yoldaşımla tanış oldum, onun yanında gəlmişdi. O gündən sonra başlayan dostluğumuz evliliyə doğru getdi. Sonra universitet təhsilimi Azərbaycanda tamamlayıb Türkiyəyə qayıtdım.
Özəl universitetdə qrafik dizayner işlədim. Hazırda frilans olaraq çalışıram. Bir oğlum var. Oğlum dünyaya gəlməzdən əvvəl Hatayda zəlzələ olmuşdu. Biz də televiziyada ana-atasız uşaqları gördüyümüz zaman düşündük ki, dünyaya övlad gətirmək əvəzinə, həmin uşaqları övladlığa götürərək onlara yuva olaq.
Bu səbəbdən müraciət etdik. Bir neçə görüş təyin etdilər. Amma bildirdilər ki, əlil birinə övlad verilə bilməz. Özümü bu qərara hazırladıqdan sonra əlilliyimin rəsmi formada üzümə vurulması məni kədərləndirdi. Daha sonra öz övladım oldu. Həyat yoldaşım işlədiyi üçün həftənin 3 günü oğluma özüm baxıram. Mən yarım qalan həyatıma onunla davam edirəm, onunla çox şey öyrənib, onunla böyüyürəm”.

Nail, an Azerbaijani whose life changed due to an accident in Turkey, touched everyone's heart -
Nail, an Azerbaijani whose life changed due to an accident in Turkey, touched everyone's heart - VIDEO
Another Azerbaijani participant has joined the Turkish actor Oktay Kaynarca's hosted show "Who Wants to Be a Millionaire?".
Medianews.az reports, citing Qafqazinfo, that Nail Aliyev, who participated in the competition in a wheelchair, moved the viewers with his life story.
He said that he first went to Turkey in 2008 to study at university but had an accident with his friends in his second year: “While studying in the 2nd year at Çanakkale 18 Mart University, my spinal bone was broken as a result of a car accident and I became disabled. I was trapped inside the overturned car between the roof and the seat. During this time, my university education was left unfinished, and I started physiotherapy.
At that time, my sister came to visit me in Azerbaijan, and I met my future wife, who came with her. Our friendship that began from that day moved towards marriage. Later, I completed my university education in Azerbaijan and returned to Turkey.
I worked as a graphic designer at a private university. Currently, I work as a freelancer. I have a son. Before my son was born, there had been an earthquake in Hatay. When we saw children without parents on television, we thought that instead of bringing a child into this world, we would adopt those children and give them a home.
For this reason, we applied. Several interviews were scheduled. But they stated that a disabled person could not be given a child. After I prepared myself for this decision, the official recognition of my disability saddened me. Later, I had my own child. Since my wife works three days a week, I take care of my son myself. I continue my unfinished life with him, learn a lot from him, and grow up with him.”