Türkiyədə bir qəza ilə həyatı dəyişən azərbaycanlı Nail hamını kövrəltdi -
Türkiyəli aktyor Oktay Kaynarcanın aparıcısı olduğu “Kim milyoner olmak ister?” verilişinə daha bir azərbaycanlı iştirakçı qatılıb.
Medianews.az Qafqazinfo-ya istinadla xəbər verir ki, yarışmaya təkərli oturacaqda qatılan Nail Əliyevin həyat hekayəsi izləyiciləri təsirləndirib.
O bildirib ki, 2008-ci ildə ilk dəfə Türkiyəyə universitetdə oxumaq üçün gedib, lakin 2-ci kursda dostları ilə qəzaya düşüb: “Çanakkale 18 Mart Universitetinin 2-ci kursunda oxuyarkən avtomobil qəzası nəticəsində onurğa sümüyüm qırıldı və əlil oldum. Aşan avtomobilin içərisində tavanla oturacağın arasında sıxılı vəziyyətdə qaldım. Bu müddətdə universitet təhsilim yarıda qaldı, fizioterapiyalara başladım.
Həmin ərəfələr Azərbaycanda bacım məni ziyarətə gələndə həyat yoldaşımla tanış oldum, onun yanında gəlmişdi. O gündən sonra başlayan dostluğumuz evliliyə doğru getdi. Sonra universitet təhsilimi Azərbaycanda tamamlayıb Türkiyəyə qayıtdım.
Özəl universitetdə qrafik dizayner işlədim. Hazırda frilans olaraq çalışıram. Bir oğlum var. Oğlum dünyaya gəlməzdən əvvəl Hatayda zəlzələ olmuşdu. Biz də televiziyada ana-atasız uşaqları gördüyümüz zaman düşündük ki, dünyaya övlad gətirmək əvəzinə, həmin uşaqları övladlığa götürərək onlara yuva olaq.
Bu səbəbdən müraciət etdik. Bir neçə görüş təyin etdilər. Amma bildirdilər ki, əlil birinə övlad verilə bilməz. Özümü bu qərara hazırladıqdan sonra əlilliyimin rəsmi formada üzümə vurulması məni kədərləndirdi. Daha sonra öz övladım oldu. Həyat yoldaşım işlədiyi üçün həftənin 3 günü oğluma özüm baxıram. Mən yarım qalan həyatıma onunla davam edirəm, onunla çox şey öyrənib, onunla böyüyürəm”.

В шоу «Кто хочет стать миллионером?» с участием турецкого актера Октайя Кайнарджана принял участие еще один азербайджанский участник.
Medianews.az со ссылкой на Qafqazinfo сообщает, что история жизни Найила Алиева, который участвовал в конкурсе, находясь в инвалидном кресле, тронула зрителей.
Он сообщил, что в 2008 году впервые поехал в Турцию учиться в университете, но на втором курсе попал в аварию с друзьями: «Когда учился на втором курсе Университета 18 Марта Чанаккале, в результате ДТП у меня сломался позвоночник, и я стал инвалидом. Я оказался зажатым между потолком и сиденьем в опрокинувшемся автомобиле. В этот период мое университетское образование прервалось, я начал посещать физиотерапии.
В то время, когда моя сестра приезжала навестить меня в Азербайджане, я познакомился с женой, которая была вместе с ней. Наша дружба, начавшаяся с того дня, переросла в брак. Потом я завершил университетское образование в Азербайджане и вернулся в Турцию.
Я работал графическим дизайнером в частном университете. Сейчас работаю фрилансером. У меня есть сын. Перед тем, как родился мой сын, в Хатае произошло землетрясение. Когда мы в телевизоре видели детей без родителей, мы подумали, что лучше взять этих детей на усыновление, чтобы дать им дом, чем рожать собственного ребенка.
Поэтому мы подали заявление. Нам назначили несколько встреч. Но сказали, что ребенку нельзя дать в усыновление инвалидному человеку. Подготовившись к этому решению, официальный статус моей инвалидности огорчил меня. Позже у нас появился собственный ребенок. Моя жена работает, поэтому я ухаживаю за сыном три дня в неделю. Я продолжаю жизнь, которую не смог завершить, вместе с ним, учусь у него многому и расту вместе с ним».