Türkiyədə narkotik tərkibli içkini təbliğ edən
Türkiyədə məşhurlarla bağlı narkotiklərə qarşı istintinaq çərçivəsində daha bir məşhur müğənni – Yusuf Güney saxlanılıb.
Medianews.az Trend-ə istinadən xəbər verir ki, pop ifaçısı insanları narkotik vasitələrdən istifadəyə təşviq etməkdə şübhəli bililir.
Rəqəmsal platformada yayımlanan bir proqramda qonaq olan və tərkibində qadağan olunmuş maddə olan Ahayuska çayını təbliğ edən açıqlamalar verən Yusuf Güney polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılaraq İstanbul polis idarəsinə aparılıb.
Qeyd olunur ki, müğənninin təbliğ etdiyi xüsusi içkinin (xüsusi çayın) tərkibində olan DMT maddəsi 2313 saylı Qanuna əsasən qadağan olunmuş maddələr siyahısına daxildir.
Ayahuska çayı Cənubi Amerikanın Amazon bölgəsində istifadə olunan, psixoaktiv təsirə malik ənənəvi bitki qarışığıdır. Əsasən yerli tayfalar tərəfindən dini və şaman ayinlərində istifadə olunur və güclü hallüsinasiyalara səbəb olur.

Another famous singer, Yusuf Güney, has been detained in Turkey within the framework of an investigation against narcotics related to celebrities.
Medianews.az reports, citing Trend, that the pop singer is suspected of encouraging people to use narcotic substances.
Yusuf Güney, who was a guest on a program broadcast on a digital platform and made statements promoting the tea Ayahuasca, which contains a banned substance, was detained by police officers and taken to the Istanbul police department.
It is noted that the substance DMT, which is contained in the special drink (special tea) promoted by the singer, is included in the list of prohibited substances according to Law No. 2313.
Ayahuasca tea is a traditional plant mixture used in the Amazon region of South America with psychoactive effects. It is mainly used by indigenous tribes in religious and shamanic ceremonies and causes strong hallucinations.