Türkiyədən 1 milyard dollar və ölkənin ən gözəl qadınını -
Uqanda Silahlı Qüvvələrinin Komandanı general Muhozi Kaineruqaba Kampala dövlətlərarası münasibətlərin daha da gərginləşməsinin qarşısını almaq üçün Türkiyədən 1 milyard dollar, həmçinin ölkənin ən gözəl qadınının ona ərə verilməsini tələb edib.
Bu barədə o, “X” sosial şəbəkəsindəki hesabında yazıb.
“Əgər problemlərimiz həll olunmasa, yaxın 30 gün ərzində Türkiyə ilə bütün diplomatik əlaqələri kəsəcəyik. Danışıqlara başlamazdan əvvəl Türkiyədən dərhal 1 milyard dollar təqdim etməsini tələb edirik”, - paylaşımda deyilir.
Sonra o, daha bir paylaşım edərək Türkiyənin “ən gözəl qadınının” ona ərə verilməsini tələb edib, lakin sonradan həmin paylaşımı silib.
Qeyd edək ki, Kaynеruqaba Türkiyəni Somalidə infrastruktur müqavilələrindən, həmçinin bu dövlətin paytaxtı Moqadişo şəhərində limanların və hava limanlarının fəaliyyətindən qazanc əldə etməkdə ittiham edir. Uqanda Afrika İttifaqının missiyaları çərçivəsində Somalidə radikal islamçı "Əş-Şəbab” qruplaşmasına qarşı mübarizə aparır./“Qafqazinfo”

Из Турции 1 миллиард долларов и самую красивую женщину страны -
Командующий Вооружёнными силами Уганды генерал Мухози Кайнеругаба потребовал от Турции 1 миллиард долларов, а также чтобы ему выдали замуж за самого красивого женщину страны, чтобы предотвратить дальнейшее обострение межгосударственных отношений в Кампале.
Об этом он написал в своём аккаунте в социальной сети «X».
«Если наши проблемы не будут решены, в течение ближайших 30 дней мы разорвём все дипломатические отношения с Турцией. Мы требуем немедленно предоставить нам 1 миллиард долларов до начала переговоров», — говорится в сообщении.
Затем он разместил ещё одно сообщение, требуя, чтобы Турция выдала ему замуж «самую красивую женщину», но позже удалил этот пост.
Отметим, что Кайнеругаба обвиняет Турцию в получении прибыли от инфраструктурных контрактов в Сомали, а также от работы портов и аэропортов столицы этого государства Могадишо. Уганда борется с радикальной исламистской группировкой «Аш-Шабаб» в Сомали в рамках миссий Африканского союза./«Кавказинфо»