Türkiyədən 1 milyard dollar və ölkənin ən gözəl qadınını -
Uqanda Silahlı Qüvvələrinin Komandanı general Muhozi Kaineruqaba Kampala dövlətlərarası münasibətlərin daha da gərginləşməsinin qarşısını almaq üçün Türkiyədən 1 milyard dollar, həmçinin ölkənin ən gözəl qadınının ona ərə verilməsini tələb edib.
Bu barədə o, “X” sosial şəbəkəsindəki hesabında yazıb.
“Əgər problemlərimiz həll olunmasa, yaxın 30 gün ərzində Türkiyə ilə bütün diplomatik əlaqələri kəsəcəyik. Danışıqlara başlamazdan əvvəl Türkiyədən dərhal 1 milyard dollar təqdim etməsini tələb edirik”, - paylaşımda deyilir.
Sonra o, daha bir paylaşım edərək Türkiyənin “ən gözəl qadınının” ona ərə verilməsini tələb edib, lakin sonradan həmin paylaşımı silib.
Qeyd edək ki, Kaynеruqaba Türkiyəni Somalidə infrastruktur müqavilələrindən, həmçinin bu dövlətin paytaxtı Moqadişo şəhərində limanların və hava limanlarının fəaliyyətindən qazanc əldə etməkdə ittiham edir. Uqanda Afrika İttifaqının missiyaları çərçivəsində Somalidə radikal islamçı "Əş-Şəbab” qruplaşmasına qarşı mübarizə aparır./“Qafqazinfo”

1 billion dollars from Turkey and the most beautiful woman in the country -
General Muhozi Kainerugaba, Commander of the Uganda Armed Forces, demanded 1 billion dollars from Turkey as well as to be married to the most beautiful woman in the country to prevent further escalation of interstate relations in Kampala.
He wrote about this on his account on the social network "X".
"If our problems are not resolved, within the next 30 days we will sever all diplomatic relations with Turkey. We demand that Turkey immediately provide 1 billion dollars before starting negotiations," the post said.
Then he made another post demanding to be married to Turkey's "most beautiful woman," but later deleted that post.
It should be noted that Kainerugaba accuses Turkey of profiting from infrastructure contracts in Somalia, as well as from the operation of ports and airports in the capital city Mogadishu. Uganda fights against the radical Islamist group "Al-Shabaab" in Somalia within the framework of the African Union missions. / "Qafqazinfo"