Türkiyəli fenomen Afrikada uşaqları sevindirdi –
Milli.Az xəbər verir ki, Hollandiyada yaşayan türkiyəli sosial media fenomeni Ramazan Bayram Afrikada etdiyi yardım aksiyası ilə diqqət çəkib.
Fenomen bildirib ki, səfər zamanı bölgədə yaşayan uşaqların uzun müddətdir gigiyenik imkanlardan məhrum olduğunu müşahidə edib. Onun sözlərinə görə, bəzi uşaqlar təxminən bir ildir çimmək imkanı əldə etməyiblər.
Bu vəziyyətə biganə qalmayan bloqer özü ilə gətirdiyi su çəni və şampun vasitəsilə uşaqlar üçün yuyunma şəraiti yaradıb. O, uşaqları çimizdirərək onların sevincinə səbəb olub.
Hadisənin görüntüləri sosial şəbəkələrdə paylaşılaraq geniş izlənilib və istifadəçilər tərəfindən humanitar addım kimi dəyərləndirilib./milli.az

По сообщению Milli.Az, турецкий блогер и феномен социальных сетей, проживающий в Нидерландах, Рамазан Байрам привлек внимание акцией помощи, проведенной в Африке.
Феномен заявил, что во время поездки наблюдал, что дети в регионе уже долгое время лишены гигиенических условий. По его словам, некоторые дети не имели возможности купаться примерно год.
Не оставаясь равнодушным к этой ситуации, блогер организовал детям условия для мытья с помощью принесенного им ведра с водой и шампуня. Он купал детей, вызывая их радость.
Видео события было опубликовано в социальных сетях и получило широкое распространение, а пользователи оценили это как гуманитарный шаг./milli.az