Uşaq doğulması üçün ən əlverişliaylar
Astroloqlar təbii xeyirxahlığa malik insanların doğulması üçün ən əlverişli dörd ayı müəyyən ediblər. İstilik və açıqlıq hətta tanımadığı insanların belə özlərini köhnə dost kimi hiss etməsinə səbəb olan xüsusiyyətlərdir.
Medianews.az Lent.az-a istinadla xəbərinə görə, bir insanın xarakteri həyat təcrübələri, ətraf mühit və digər amillər tərəfindən formalaşsa da, astroloqlar kosmik təsirlərə də diqqət yetirməyi məsləhət görürlər.
Onların fikrincə, müəyyən doğum ayları dostluq, empatiya və cazibədarlığı inkişaf etdirən enerjilərlə əlaqələndirilir. Eyni zamanda, mütəxəssislər vurğulayırlar ki, xeyirxah insanlar ilin istənilən vaxtında doğulur, lakin doğum anı bəzən insanın başqaları ilə necə qarşılıqlı əlaqədə olmasına təsir göstərə bilər.
Aprel
Aprel ayında doğulan insanlar çox vaxt şən və açıq münasibətləri ilə seçilirlər. Təbiətin yeniləndiyi, çiçəklərin açdığı və günlərin uzandığı yaz onlara təravətli enerji və həvəs bəxş edir.
Onlar asanlıqla gülümsəyir, tez bir zamanda ortaq məxrəc tapır və tez-tez ilk olaraq görüşlər və ya birgə planlar təklif edirlər. Bu dövrdə Qoçun enerjisi ilə Buğanın təmkinliliyi birləşərək cəsarət və istilik tarazlığı yaradır.
Aprel ayında doğulan insanlar xüsusi bir istedada malikdirlər - təbii olaraq başqalarını özlərini bir cəmiyyətin bir hissəsi kimi hiss etdirirlər.
İyun
İyun ayı yayın başlanğıcı, tətillər, azadlıq və şən atmosferlə əlaqələndirilir. Bu ayda doğulanlar tez-tez sosial enerji və insanları cəlb edən təbii bir cazibədarlıq yayırlar. Onlar ünsiyyətcil, lakin müdaxiləçi deyil, maraqlı, lakin həssasdırlar.
Uyğunlaşan Əkizlər və ya qayğıkeş Xərçənglər olsunlar, bu insanlar ətraflarındakı insanların əhval-ruhiyyəsini yaxşı bilirlər və onlara asanlıqla uyğunlaşırlar. Onlar müxtəlif dost qruplarını bir araya gətirməkdə və heç kimin özünü kənarda qalmış hiss etməməsini təmin etməkdə ustadırlar.
Avqust
Avqust ayında doğulan insanlar yayın sonlarının özünəinamını və isti, günəşli enerjisini yayırlar. Uzun günlər və isti axşamlar dolğunluq hissi yaradır ki, bu da onların xarakterində əks olunur. Onlar tərifləməkdə səxavətlidirlər, bayramları sevirlər və yaxınlarına qayğı göstərirlər.
Şir bürcünün canlı ruhundan və Qız bürcünün diqqətliliyindən təsirlənərək, açıqlığı qayğı ilə birləşdirirlər. Onların dostluğu özünü sədaqətdə göstərir - onlar üçün güclü bağlar təsadüfi tanışlıqlardan daha vacibdir.
Oktyabr
Oktyabr ayı özünəməxsus sosial tarazlığı ilə seçilir. Payız havası və qızılı işıq həm düşünməyi, həm də ünsiyyəti təşviq edir. Bu ayda doğulan insanlar adətən sakit təbiətə malikdirlər və asanlıqla etibar edilirlər. Onlar yaxşı dinləyicidirlər, təbii olaraq diplomatikdirlər və vəziyyətləri müxtəlif perspektivlərdən görə bilirlər.
Tərəzi və Əqrəb enerjilərinin birləşməsi cazibədarlıq və emosional dərinlik tarazlığını yaradır. Buna görə də, bu cür insanlar tez-tez başqalarının başa düşüldüyünü hiss etmələrinə kömək edirlər və onların xeyirxahlığı sakit, səmimi və ardıcıl şəkildə ifadə olunur.

Самые благоприятные месяцы для рождения ребенка
Астрологи определили четыре самых благоприятных месяца для рождения людей с природной добротой. Теплота и открытость — это качества, которые заставляют даже незнакомых людей чувствовать себя, как старые друзья.
Medianews.az, ссылаясь на Lent.az, сообщает, что хотя характер человека формируется жизненным опытом, окружением и другими факторами, астрологи советуют также обращать внимание на космические влияния.
По их мнению, определённые месяцы рождения связаны с энергиями, которые развивают дружбу, эмпатию и привлекательность. В то же время специалисты подчёркивают, что добрые люди рождаются в любое время года, но момент рождения иногда может влиять на то, как человек взаимодействует с другими.
Апрель
Люди, родившиеся в апреле, часто выделяются своим жизнерадостным и открытым отношением. Весна, когда природа обновляется, расцветают цветы и удлиняются дни, дарит им свежую энергию и энтузиазм.
Они легко улыбаются, быстро находят общий язык и часто первыми предлагают встречи или совместные планы. В этот период энергия Овна соединяется с умеренностью Тельца, создавая баланс между смелостью и теплотой.
Рожденные в апреле обладают особым талантом — они естественно заставляют других чувствовать себя частью сообщества.
Июнь
Июнь ассоциируется с началом лета, отпусками, свободой и радостной атмосферой. Те, кто рождается в этом месяце, часто излучают социальную энергию и природное обаяние, привлекающее людей. Они общительны, но не навязчивы; любопытны, но чувствительны.
Будь то адаптирующиеся Близнецы или заботливые Раки, эти люди отлично чувствуют настроение окружающих и легко подстраиваются под них. Они мастера в объединении разных групп друзей и обеспечении того, чтобы никто не чувствовал себя в стороне.
Август
Люди, родившиеся в августе, несут в себе уверенность конца лета и тёплую, солнечную энергию. Долгие дни и тёплые вечера создают ощущение полноты, что отражается в их характере. Они щедры на похвалу, любят праздники и заботятся о близких.
Под влиянием живого духа Льва и внимательности Девы они соединяют открытость с заботой. Их дружба проявляется в преданности — сильные связи для них важнее случайных знакомств.
Октябрь
Октябрь выделяется своим особым социальным балансом. Осенняя атмосфера и золотистый свет способствуют как размышлениям, так и общению. Люди, рожденные в этом месяце, обычно спокойны и заслуживают доверия. Они хорошие слушатели, естественно дипломатичны и видят ситуации с разных точек зрения.
Сочетание энергий Весов и Скорпиона создаёт баланс между привлекательностью и эмоциональной глубиной. Поэтому такие люди часто помогают другим чувствовать себя понятыми, а их доброта выражается тихо, искренне и последовательно.