Uzun müddət sonra sosial mediada
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, o, uzun müddət sonra sosial şəbəkədə paylaşım edərək dəstəklərinə görə təşəkkürünü bildirib.
O, həyat yoldaşı Siliya Floreslə birlikdə yaxşı, güclü və sakit olduqlarını vurğulayıb.
Maduro bildirib ki, o, Venesuela vətəndaşlarından və dünyadakı xoşməramlı insanlardan məktublar və dualar alır. O, hər bir sevgi və dəstək sözünün onu və həyat yoldaşını mənəvi cəhətdən gücləndirdiyini qeyd edib.
Maduro həmçinin sülhün, milli birliyin və dialoqun gücləndirilməsinə çağırıb. O, ölkənin “barışıq və hörmət” yolu ilə getməli olduğunu əlavə edib.
Xatırladaq ki, yanvarın 3-ü ABŞ hərbi qüvvələri Venesuelanın paytaxtı Karakasda və ətraf ştatlarda 11 strateji hədəfə genişmiqyaslı zərbələr endirib. Əməliyyat nəticəsində Prezident Nikolas Maduro xanımı Siliya Floreslə birlikdə ələ keçirilərək Nyu-Yorka aparılıb. Venesuela mediası həmin gün 23 Venesuela əsgəri, 32 Kuba əsgəri və 2 mülki şəxs olmaqla ümumilikdə 57 nəfərin öldüyünü açıqlayıb.

Президент Венесуэлы Николас Мадуро, находящийся в заключении в США, обратился к своим сторонникам.
Medianews.az сообщает со ссылкой на «Qafqazinfo», что он после длительного перерыва разместил сообщение в социальной сети, выразив благодарность за поддержку.
Он подчеркнул, что вместе с супругой Силией Флорес они находятся в хорошем, сильном и спокойном состоянии.
Мадуро сообщил, что получает письма и молитвы от граждан Венесуэлы и доброжелательных людей со всего мира. Он отметил, что каждое слово любви и поддержки духовно укрепляет его и его супругу.
Мадуро также призвал к укреплению мира, национального единства и диалога. Он добавил, что страна должна идти путем «примирения и уважения».
Напомним, что 3 января вооружённые силы США нанесли широкомасштабные удары по 11 стратегическим целям в Каракасе и прилегающих штатах Венесуэлы. В результате операции президент Николас Мадуро вместе с супругой Силией Флорес был захвачен и доставлен в Нью-Йорк. Венесуэльские СМИ в тот же день сообщили, что всего погибли 57 человек: 23 венесуэльских солдата, 32 кубинских солдата и 2 мирных жителя.