"WhatsApp"da rəngli profillərin
"WhatsApp"da söhbətlərdə görünən profil rənglərinin fərqli mənalar daşıdığı iddia edilib. Sosial mediada paylaşılan məlumatlara görə, hər rəng ayrı bir məna ifadə edir.
Medianews.az xəbər verir ki,  xüsusilə “profil rənglərinin insanlarla olan münasibətə görə dəyişdiyi” barədə paylaşımlar bir çoxları üçün maraq mövzusuna çevrilib.
İddiaya görə, fərqli rənglər bir şəxsin sizi kontaktlarına qeyd edib-etmədiyini və ya sizinlə nə qədər tez-tez əlaqə saxladığını göstərir.
Profil rənglərinin iddia edilən mənaları belədir:
Yaşıl: şəxs sizi kontaktlarına əlavə etməyib
Mavi: şəxs sizi daha əvvəl bloklayıb
Qırmızı: çox sıx ünsiyyətdə olmadığınız şəxslərdə görünür
Açıq yaşıl: əvvəl çox danışıb sonradan əlaqəni azaltdığınız şəxslər
Qeyd edək ki, "WhatsApp"da profil rənglərinin bu cür xüsusi mənalar daşıdığına dair heç bir rəsmi funksiya mövcud deyil.
Tətbiqdə görünən rənglər adətən profil şəkli olmayan istifadəçilər üçün avtomatik təyin olunur və tamamilə təsadüfi şəkildə seçilir./Unikal

Colored profiles on "WhatsApp" What are the meanings?
It has been claimed that the different profile colors visible in "WhatsApp" chats carry different meanings. According to information shared on social media, each color expresses a different meaning.
Medianews.az reports that especially the posts about "profile colors changing based on relationships with people" have become a topic of interest for many.
According to the claim, the different colors show whether a person has saved you in their contacts and how frequently they contact you.
The alleged meanings of the profile colors are as follows:
Green: the person has not added you to their contacts
Blue: the person has blocked you before
Red: appears for people you do not communicate with frequently
Light green: people you talked to a lot before and later reduced contact with
It should be noted that there is no official feature on "WhatsApp" indicating that profile colors carry such specific meanings.
The colors seen in the app are usually automatically assigned for users without profile pictures and are selected completely randomly./Unikal