Xalq artisti Dağıstan üçün 5 milyon ianə etdi
Rusiyanın xalq artisti Qriqori Leps Dağıstan sakinlərinə yardım məqsədilə xeyriyyə fonduna 5 milyon rubl ianə edib.
Bu barədə ifaçının mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Sənətçi həmçinin respublikadakı vəziyyət sabitləşdikdən sonra xeyriyyə konserti təşkil edəcəyinə söz verib. O, baş verənləri bütün ölkə üçün böyük faciə adlandırıb.
Xatırladaq ki, martın sonunda Şimali Qafqaz regionlarında genişmiqyaslı daşqınlar baş verib və Dağıstan hüdudlarından kənara da yayılıb. Çeçenistan ərazisində təxminən 2 min ev su altında qalıb və fövqəladə vəziyyət elan edilib.
Maxaçkala şəhərində üç əsas enerji mərkəzi su altında qalıb və 65 min abunəçi işıqsız qalıb.
Aprelin 5-nə keçən gecə Dağıstanda son günlər ərzində ikinci daşqın baş verib. Buna səbəb isə intensiv yağıntılar olub. (Axşam.az)

People's Artist of Russia Grigory Leps donated 5 million rubles to a charity foundation to help the residents of Dagestan.
The information was released by the singer's press service.
The artist also promised to organize a charity concert after the situation in the republic stabilizes. He called the events a great tragedy for the entire country.
Recall that at the end of March, large-scale floods occurred in the North Caucasus regions and spread beyond the borders of Dagestan. About 2,000 houses in Chechnya were submerged, and a state of emergency was declared.
In the city of Makhachkala, three main power plants were submerged, and 65,000 subscribers were left without electricity.
On the night of April 5, a second flood in recent days occurred in Dagestan. The cause was intensive rainfall. (Axşam.az)