Xalq artisti əməliyyat olunacaq
"Aparılan müalicələrimin heç bir əhəmiyyəti olmadı. Buna görə də vəziyyət getdikcə ağırlaşır. Ayaqlarımın tutulması qorxusu yaranıb. Bundan əlavə, son müayinələr zamanı sağ tərəfdən iflic riski olduğu da müəyyən edilib. Həkimlərimin böyük köməyi ilə əvvəllər Amerikada çalışmış, hazırda isə Almaniyada 15 ildir nevroloq kimi fəaliyyət göstərən Turab Qasımov ölkəyə dəvət olundu. O, məni müayinə edən kimi təcili əməliyyat edilməli olduğumu bildirdi".
Medianews.az xəbər verir ki, bu sözləri Musavat.com-a Xalq artisti Afaq Bəşirqızı deyib.
Xalq artisti bildirib ki, əməliyyat sabah həyata keçiriləcək: "Artıq sabah əməliyyata girirəm. Həkimlərimlə birlikdə bu xəstəliyə birdəfəlik son qoymaq istəyirik.
Həkimlərim Ağakişi Yəhyayevə, Xəyyam Eyvazova və Barat Yusofova dərin minnətdarlığımı bildirirəm. Həmçinin Turab Qasımov öz təşəbbüsü ilə məni müayinə etdi. Aparılan müayinələrdən sonra belə bir qənaətə gəlindi ki, tətbiq olunan müalicə üsulları artıq nəticə verməyəcək. Problemin aradan qaldırılması üçün yeganə çıxış yolu riskli cərrahi əməliyyatdır. Buna görə də həkimlərimin qərarı ilə əməliyyata razılıq vermişəm.
Açığı, əməliyyat çox risklidir. Onurğamın yenidən açılması nəzərdə tutulur. Bu, artıq dördüncü əməliyyat olacaq. Buna baxmayaraq, özümü etibarlı əllərdə hiss edirəm. Əminəm ki, əməliyyatım uğurla keçəcək və hər şey yaxşı olacaq".

People's Artist will be operated
"None of the treatments I have undergone have had any effect. Therefore, the situation is gradually worsening. I have developed a fear of my legs becoming paralyzed. In addition, recent examinations have determined that there is a risk of paralysis on the right side. With the great help of my doctors, Turab Gasimov, who previously worked in America and has been practicing as a neurologist in Germany for 15 years, was invited to the country. As soon as he examined me, he said I needed to undergo emergency surgery."
Medianews.az reports that these words were said to Musavat.com by People's Artist Afaq Beshirqizi.
The People's Artist stated that the surgery will be performed tomorrow: "I am going into surgery tomorrow. Together with my doctors, we want to put an end to this disease once and for all."
I deeply thank my doctors Agakishi Yahyayev, Khayyam Eyvazov, and Barat Yusofov. Also, Turab Gasimov examined me on his own initiative. After the examinations, it was concluded that the applied treatment methods will no longer yield results. The only way to eliminate the problem is a risky surgical operation. Therefore, I have consented to the surgery based on my doctors' decision.
To be honest, the operation is very risky. My spine will be reopened. This will be the fourth surgery. Nevertheless, I feel I am in reliable hands. I am confident that my surgery will be successful and everything will be fine."