Xalq artisti əməliyyat olunacaq
"Aparılan müalicələrimin heç bir əhəmiyyəti olmadı. Buna görə də vəziyyət getdikcə ağırlaşır. Ayaqlarımın tutulması qorxusu yaranıb. Bundan əlavə, son müayinələr zamanı sağ tərəfdən iflic riski olduğu da müəyyən edilib. Həkimlərimin böyük köməyi ilə əvvəllər Amerikada çalışmış, hazırda isə Almaniyada 15 ildir nevroloq kimi fəaliyyət göstərən Turab Qasımov ölkəyə dəvət olundu. O, məni müayinə edən kimi təcili əməliyyat edilməli olduğumu bildirdi".
Medianews.az xəbər verir ki, bu sözləri Musavat.com-a Xalq artisti Afaq Bəşirqızı deyib.
Xalq artisti bildirib ki, əməliyyat sabah həyata keçiriləcək: "Artıq sabah əməliyyata girirəm. Həkimlərimlə birlikdə bu xəstəliyə birdəfəlik son qoymaq istəyirik.
Həkimlərim Ağakişi Yəhyayevə, Xəyyam Eyvazova və Barat Yusofova dərin minnətdarlığımı bildirirəm. Həmçinin Turab Qasımov öz təşəbbüsü ilə məni müayinə etdi. Aparılan müayinələrdən sonra belə bir qənaətə gəlindi ki, tətbiq olunan müalicə üsulları artıq nəticə verməyəcək. Problemin aradan qaldırılması üçün yeganə çıxış yolu riskli cərrahi əməliyyatdır. Buna görə də həkimlərimin qərarı ilə əməliyyata razılıq vermişəm.
Açığı, əməliyyat çox risklidir. Onurğamın yenidən açılması nəzərdə tutulur. Bu, artıq dördüncü əməliyyat olacaq. Buna baxmayaraq, özümü etibarlı əllərdə hiss edirəm. Əminəm ki, əməliyyatım uğurla keçəcək və hər şey yaxşı olacaq".

"Проведённые лечебные процедуры не имели никакого значения. Поэтому состояние постепенно ухудшается. Появился страх паралича ног. Кроме того, при последних обследованиях была выявлена угроза паралича с правой стороны. По большой помощи моих врачей в страну был приглашён Тураб Гасымов, который ранее работал в Америке, а сейчас уже 15 лет работает неврологом в Германии. Он, как только меня обследовал, сообщил, что необходимо срочно провести операцию".
Medianews.az сообщает, что эти слова Халк артистки Афаг Беширгызы для Musavat.com.
Халк артистка заявила, что операция будет проведена завтра: "Завтра уже буду оперироваться. Вместе с моими врачами мы хотим покончить с этой болезнью раз и навсегда.
Выражаю глубокую благодарность моим врачам Агакиши Яхьяеву, Хайяму Евказову и Барату Юсуфову. Также Тураб Гасымов по своей инициативе меня обследовал. После проведённых обследований пришли к выводу, что применяемые методы лечения больше не дадут результатов. Единственным выходом для устранения проблемы является рискованная хирургическая операция. Поэтому по решению моих врачей я дала согласие на операцию.
Честно говоря, операция очень рискованная. Предусматривается повторное вскрытие позвоночника. Это будет уже четвёртая операция. Несмотря на это, я чувствую себя в надёжных руках. Уверена, что операция пройдёт успешно и всё будет хорошо".