Xroniki bel ağrısının
Professor Andrey Danilov bildirib ki, yuxu pozuntuları xroniki bel ağrılarının yaranmasına və güclənməsinə səbəb ola bilər.
Medianews.az xəbər verir ki, onun sözlərinə görə, bir çox insan uzun müddət dərman və müxtəlif prosedurlarla müalicə alsa da, keyfiyyətsiz yuxunun ağrılara təsirini nəzərə almır.
Həkim qeyd edib ki, normal yuxu zamanı orqanizmdə ağrını azaldan və bədəni bərpa edən mexanizmlər aktivləşir.
Mütəxəssis vurğulayıb ki, davamlı yuxusuzluq bu prosesləri zəiflədir, nəticədə ağrılar uzunmüddətli və xroniki hala keçir.

Chronic back pain the hidden REASON
Professor Andrey Danilov stated that sleep disorders can cause the onset and intensification of chronic back pain.
Medianews.az reports that according to him, many people do not take into account the effect of poor quality sleep on pain, even though they undergo long-term medication and various treatments.
The doctor noted that during normal sleep, mechanisms that reduce pain and restore the body are activated in the organism.
The specialist emphasized that persistent insomnia weakens these processes, resulting in pain becoming long-term and chronic.