Xroniki bel ağrısının
Professor Andrey Danilov bildirib ki, yuxu pozuntuları xroniki bel ağrılarının yaranmasına və güclənməsinə səbəb ola bilər.
Medianews.az xəbər verir ki, onun sözlərinə görə, bir çox insan uzun müddət dərman və müxtəlif prosedurlarla müalicə alsa da, keyfiyyətsiz yuxunun ağrılara təsirini nəzərə almır.
Həkim qeyd edib ki, normal yuxu zamanı orqanizmdə ağrını azaldan və bədəni bərpa edən mexanizmlər aktivləşir.
Mütəxəssis vurğulayıb ki, davamlı yuxusuzluq bu prosesləri zəiflədir, nəticədə ağrılar uzunmüddətli və xroniki hala keçir.

Профессор Андрей Данилов заявил, что нарушения сна могут привести к возникновению и усилению хронических болей в спине.
Medianews.az сообщает, что по его словам, многие люди, проходя длительное лечение лекарствами и различными процедурами, не учитывают влияние некачественного сна на боль.
Врач отметил, что во время нормального сна активируются механизмы в организме, снижающие боль и восстанавливающие тело.
Специалист подчеркнул, что постоянная бессонница ослабляет эти процессы, в результате чего боли становятся длительными и хроническими.