Yelisey sarayında axtarış aparılıb
Fransada “Pantheon” abidəsində təşkil olunan rəsmi anım mərasimləri ilə bağlı dövlət tenderləri üzrə aparılan istintaq çərçivəsində Yelisey sarayının bir neçə ofisində axtarış əməliyyatları həyata keçirilib.
Medianews.az bildirir ki, bu barədə “Le Monde” qəzeti məlumat yayıb.
Bildirildiyinə görə, istintaq dövlət müqavilələrinin verilməsi prosesində Milli Abidələr Mərkəzinin rolunu araşdırır.
“Le Monde”un yazdığına əsasən, son illərdə bir sıra rəsmi tədbirlərin təşkilini həyata keçirmiş “Shortcut Events” şirkətinin həmin tenderləri təkrar əldə etməsi araşdırmanın mərkəzində yer alır.
İstintaq çərçivəsində dövlət satınalmalarının qanunauyğunluğu və müqavilələrin hansı şərtlərlə bağlandığı araşdırılır.

В Елисеевском дворце проведён обыск.
Во Франции в рамках расследования государственных тендеров, связанных с официальными церемониями памяти, проводимыми в памятнике "Пантеон", были проведены обыски в нескольких офисах Елисейского дворца.
Об этом сообщает издание "Le Monde", передает Medianews.az.
Как сообщается, расследование изучает роль Национального центра памятников в процессе заключения государственных контрактов.
По информации "Le Monde", в центре расследования находится повторное получение тендеров компанией "Shortcut Events", которая в последние годы занималась организацией ряда официальных мероприятий.
В рамках расследования проверяется законность государственных закупок и условия заключения контрактов.