Yeniyetmə oğlan onu döyən həmyerlisini bıçaqladı -
Medianews.az-ın Oxu.Az-a istinadən məlumatına görə, hadisə rayon ərazisində fəaliyyət göstərən Gədəbəy İdman Kompleksinin qarşısında baş verib.
2009-cu il təvəllüdlü Əsəd Hüseynov Yusif Rəhimovla mübahisə edib. Mübahisə zamanı Yusif Rəhimovun qardaşı Ruslan da hadisə yerinə gəlib və onları ayırıb. Həmin vaxt Əsəd Ruslanı və qardaşı Yusifi təhqir edib. Ruslan Rəhimov da buna görə Əsədi döyüb.
Hadisədən qəzəblənən Əsəd Hüseynov mağazaya gedərək oradan mətbəx bıçağı alıb, geri qayıdıb və Ruslan Rəhimovu bıçaqlayıb.
Yaralı xəstəxanaya yerləşdirilib, faktla bağlı cinayət işi başlanılıb. Polis əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlərlə Ə.Hüseynov saxlanılıb, iş məhkəməyə göndərilib.
Məhkəmə prosesində tərəflər arasında barışıq elan olunduğundan Ə.Hüseynov 3 il azadlıqdan məhrum edilib. Məhkəmə Ə.Əsədovun cəzasını şərti hesab edib.

In the Gadabey district, a teenage boy stabbed his fellow villager.
According to Medianews.az, citing Oxu.Az, the incident took place in front of the Gadabey Sports Complex operating in the district area.
Asad Huseynov, born in 2009, had an argument with Yusif Rahimov. During the argument, Yusif Rahimov's brother Ruslan also arrived at the scene and separated them. At that time, Asad insulted Ruslan and his brother Yusif. Ruslan Rahimov then beat Asad because of this.
Angered by the incident, Asad Huseynov went to a store, bought a kitchen knife, returned and stabbed Ruslan Rahimov.
The injured person was hospitalized, and a criminal case was launched regarding the fact. With measures taken by the police officers, A. Huseynov was detained, and the case was sent to court.
Since reconciliation was declared between the parties during the court process, A. Huseynov was sentenced to 3 years in prison. The court considered A. Asadov's sentence conditional.