Yeniyetmə oğlan onu döyən həmyerlisini bıçaqladı -
Medianews.az-ın Oxu.Az-a istinadən məlumatına görə, hadisə rayon ərazisində fəaliyyət göstərən Gədəbəy İdman Kompleksinin qarşısında baş verib.
2009-cu il təvəllüdlü Əsəd Hüseynov Yusif Rəhimovla mübahisə edib. Mübahisə zamanı Yusif Rəhimovun qardaşı Ruslan da hadisə yerinə gəlib və onları ayırıb. Həmin vaxt Əsəd Ruslanı və qardaşı Yusifi təhqir edib. Ruslan Rəhimov da buna görə Əsədi döyüb.
Hadisədən qəzəblənən Əsəd Hüseynov mağazaya gedərək oradan mətbəx bıçağı alıb, geri qayıdıb və Ruslan Rəhimovu bıçaqlayıb.
Yaralı xəstəxanaya yerləşdirilib, faktla bağlı cinayət işi başlanılıb. Polis əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlərlə Ə.Hüseynov saxlanılıb, iş məhkəməyə göndərilib.
Məhkəmə prosesində tərəflər arasında barışıq elan olunduğundan Ə.Hüseynov 3 il azadlıqdan məhrum edilib. Məhkəmə Ə.Əsədovun cəzasını şərti hesab edib.

В Гедабейском районе подросток ножом ранил своего соотечественника.
Согласно информации Medianews.az, ссылающейся на Oxu.Az, инцидент произошел перед Гедабейским спортивным комплексом, расположенным на территории района.
Родившийся в 2009 году Эсад Гусейнов поссорился с Юсифом Рагимовым. Во время ссоры на место происшествия пришел брат Юсифа, Руслан, и разнял их. В этот момент Эсад оскорбил Руслана и его брата Юсифа. В ответ Руслан Рагимов избил Эсада.
Разозлившись на случившееся, Эсад Гусейнов пошел в магазин, купил кухонный нож, вернулся и нанес ножевое ранение Руслану Рагимову.
Раненый был доставлен в больницу, по факту начато уголовное дело. Благодаря принятым полицией мерам Эсад Гусейнов был задержан, дело направлено в суд.
В судебном процессе была объявлена мировая между сторонами, после чего Эсад Гусейнов был осужден на 3 года лишения свободы. Суд назначил условное наказание Э.Эсадову.