Yeniyetmələrə qarşı istismar ittihamı:
ABŞ-nin Florida ştatında Alyssa Ann Zinger adlı şəxs azyaşlı oğlanlara qarşı cinsi istismar ittihamı ilə mühakimə olunacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, istintaq materiallarına görə, Zinger özünü onlayn platformalarda “evdə təhsil alan 14 yaşlı şagird” kimi təqdim edərək 12-15 yaş aralığında olan oğlanlarla əlaqə yaradıb.
O, 2023-cü ilin noyabrında Tampa polisi tərəfindən saxlanılıb.
İş üzrə araşdırma davam etdikcə yeni şikayətlər daxil olub. 2024-cü ilin aprelində daha dörd zərərçəkənlə bağlı iddianın işə əlavə edildiyi və istintaqın genişləndirildiyi bildirilib. Məlumata görə, ittihamlar əsasən “Snapchat” platforması üzərindən qurulan əlaqə və paylaşılan məzmun əsasında irəli sürülüb.
2026-cı ilin yanvarında mediaya açıqlama verən atası Josh Zinger qızının uzun müddətdir psixoloji və inkişaf problemləri yaşadığını iddia edərək, onun vəziyyətinin istintaqda yetərincə nəzərə alınmadığını bildirib.
Məhkəmə prosesinin 26 may 2026-cı ildə başlaması planlaşdırılır. İttihamların hüquqi qiyməti hələ məhkəmə qərarı ilə təsdiqlənməyib.

Accusation of exploitation against teenagers:
A person named Alyssa Ann Zinger in the state of Florida, USA, will be tried on charges of sexual abuse against underage boys.
According to Medianews.az, according to the investigation materials, Zinger presented herself as a "14-year-old homeschooled student" on online platforms and contacted boys aged 12-15.
She was arrested by Tampa police in November 2023.
As the investigation continued, new complaints were filed. In April 2024, it was reported that claims involving four more victims were added to the case and the investigation was expanded. According to the information, the charges were mainly based on connections and shared content established through the "Snapchat" platform.
In January 2026, her father Josh Zinger gave a statement to the media claiming that his daughter had long suffered from psychological and developmental problems and that her condition was not sufficiently considered in the investigation.
The court process is planned to begin on May 26, 2026. The legal evaluation of the charges has not yet been confirmed by a court decision.