Yeniyetmələrə qarşı istismar ittihamı:
ABŞ-nin Florida ştatında Alyssa Ann Zinger adlı şəxs azyaşlı oğlanlara qarşı cinsi istismar ittihamı ilə mühakimə olunacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, istintaq materiallarına görə, Zinger özünü onlayn platformalarda “evdə təhsil alan 14 yaşlı şagird” kimi təqdim edərək 12-15 yaş aralığında olan oğlanlarla əlaqə yaradıb.
O, 2023-cü ilin noyabrında Tampa polisi tərəfindən saxlanılıb.
İş üzrə araşdırma davam etdikcə yeni şikayətlər daxil olub. 2024-cü ilin aprelində daha dörd zərərçəkənlə bağlı iddianın işə əlavə edildiyi və istintaqın genişləndirildiyi bildirilib. Məlumata görə, ittihamlar əsasən “Snapchat” platforması üzərindən qurulan əlaqə və paylaşılan məzmun əsasında irəli sürülüb.
2026-cı ilin yanvarında mediaya açıqlama verən atası Josh Zinger qızının uzun müddətdir psixoloji və inkişaf problemləri yaşadığını iddia edərək, onun vəziyyətinin istintaqda yetərincə nəzərə alınmadığını bildirib.
Məhkəmə prosesinin 26 may 2026-cı ildə başlaması planlaşdırılır. İttihamların hüquqi qiyməti hələ məhkəmə qərarı ilə təsdiqlənməyib.

Обвинение в эксплуатации несовершеннолетних:
В штате Флорида, США, Алиса Энн Зингер будет судима по обвинению в сексуальном насилии над малолетними мальчиками.
Как сообщает Medianews.az, согласно материалам расследования, Зингер представлялась на онлайн-платформах как «ученик 14 лет, обучающийся на дому» и вступала в контакт с мальчиками в возрасте от 12 до 15 лет.
Она была задержана полицией Тампы в ноябре 2023 года.
По мере продолжения расследования поступали новые жалобы. В апреле 2024 года к делу были добавлены обвинения в отношении ещё четырёх пострадавших, и расследование было расширено. Согласно информации, обвинения в основном основаны на связи и обмене контентом через платформу «Snapchat».
В январе 2026 года отец, Джош Зингер, давший интервью СМИ, заявил, что его дочь давно испытывает психологические и развивающиеся проблемы и что её состояние не было достаточно учтено при расследовании.
Ожидается, что судебный процесс начнётся 26 мая 2026 года. Юридическая квалификация обвинений ещё не подтверждена судебным решением.