Yeniyetməyə açar verirsənsə…
Ağdam rayon sakini olan 17 yaşlı yeniyetmə hüquqsuz olaraq həmkəndlisinə məxsus “KIA” markalı avtomobillə qəza törədib. Hadisə nəticəsində 18 yaşlı sərnişin Cavid Musayevin həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
Medianews.az bildirir ki, yeniyetmələrə avtomobil vermək düzgün deyil və valideynlər bu məsələdə xüsusilə ehtiyatlı olmalıdır. Qanunsuz sürücülüyün həm hüquqi, həm də həyat təhlükəsi yaratdığını unutmamalıdır.
Dünyada qanunlar hüquqsuz sürücülük hallarında sərt cəzalar tətbiq edir. Belə hadisələr həm gənc sürücünün, həm də sərnişinlərin həyatına ciddi təhlükə yaradır və valideynlərin məsuliyyətini önə çıxarır.

Если ты даёшь подростку ключ…
17-летний подросток из Агдамского района незаконно совершил аварию на принадлежащем односельчанину автомобиле марки «KIA».
В результате происшествия спасти жизнь 18-летнему пассажиру Джавиду Мусаеву не удалось.
Medianews.az сообщает, что давать подросткам автомобиль неправильно, и родители должны быть особенно осторожны в этом вопросе. Нельзя забывать, что незаконное вождение создает как юридические, так и жизненные опасности.
В мире законы предусматривают строгие наказания за случаи незаконного вождения. Такие происшествия создают серьезную опасность как для молодого водителя, так и для пассажиров, и подчеркивают ответственность родителей.