Yurgen Klopp yenidən məşqçilik fəaliyyətinə
Report xəbər verir ki, mütəxəssis yaxın gələcəkdə "Red Bull" sistemindəki vəzifəsindən ayrıla bilər.
Kloppun bu vəzifədəki nəticələrinin daxili gözləntiləri doğrultmadığı bildirilir. Bu vəziyyət almaniyalı mütəxəssisin vaxtından əvvəl gedişinə yol açır.
Son aylarda mətbuat onun adını yayda baş məşqçi dəyişikliyinə gedəcəyi gözlənilən "Real" ilə hallandırır. Hazırda Madrid təmsilçisini Alvaro Arbeloa çalışdırır.
Qeyd edək ki, 2025-ci ilin əvvəlindən "Red Bull"da çalışan Yurgen Klopp 2015-2024-cü illərdə İngiltərənin "Liverpul" komandasına rəhbərlik edib.

Jurgen Klopp returns to coaching activity
Report states that the specialist may leave his position in the "Red Bull" system in the near future.
It is reported that Klopp's results in this position have not met internal expectations. This situation paves the way for the German specialist's early departure.
In recent months, the media has linked his name with "Real," where a head coach change is expected in the summer. Currently, the Madrid representative is coached by Alvaro Arbeloa.
It should be noted that Jurgen Klopp, who has been working at "Red Bull" since early 2025, managed England's "Liverpool" team from 2015 to 2024.