19 yaşlı qızın əmri ölümə SƏBƏB OLDU
ABŞ-də Kayla Alvarenqa adlı qadın evinin qarşısında avtomobildə yuxuya gedən şəxsin öldürülməsini təşkil etdiyinə görə ömürlük həbs cəzasına məhkum edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə 2022-ci ilin martında baş verib.
29 yaşlı Linver Ortis Ponse avtomobilini ictimai ərazidə saxlayaraq orada yuxuya gedib. Ev sahibi olan 19 yaşlı qız ondan ərazini tərk etməyi tələb etsə də, o imtina edib. Bundan sonra qadın tanışlarını çağırıb. Onlar kişini döyərək avtomobilini ələ keçiriblər.
Zərərçəkmiş polisə müraciət etmək üçün yaxınlıqdakı yanacaqdoldurma məntəqəsinə qaçsa da, cinayətkarların hücumu nəticəsində həyatını itirib. Hadisədən sonra avtomobil meşəlik ərazidə tərk edilib, pul isə bölüşdürülüb.
Məhkəmə təşkilatçı kimi Alvarenqanı şərti azadlıqsız ömürlük həbsə məhkum edib. Digər təqsirləndirilənlərdən biri üzrə məhkəmə prosesi davam edir, azyaşlı iştirakçılar isə artıq günahlarını etiraf ediblər.

В США женщина по имени Кейла Алваренга была приговорена к пожизненному заключению за организацию убийства человека, который заснул в автомобиле напротив её дома.
Medianews.az сообщает, что инцидент произошёл в марте 2022 года.
29-летний Линвер Ортис Понсе припарковал свой автомобиль в общественном месте и заснул там. 19-летняя девушка, являющаяся владелицей дома, потребовала от него покинуть территорию, но он отказался. После этого женщина вызвала своих знакомых. Они избили мужчину и завладели его автомобилем.
Пострадавший попытался добраться до ближайшей заправочной станции, чтобы обратиться в полицию, но в результате нападения преступников скончался. После происшествия автомобиль был оставлен в лесистой местности, а деньги были разделены.
Суд приговорил Алваренгу к пожизненному заключению без условно за организацию преступления. Судебный процесс над одним из других обвиняемых продолжается, несовершеннолетние участники уже признали свою вину.