19 yaşlı qızın əmri ölümə SƏBƏB OLDU
ABŞ-də Kayla Alvarenqa adlı qadın evinin qarşısında avtomobildə yuxuya gedən şəxsin öldürülməsini təşkil etdiyinə görə ömürlük həbs cəzasına məhkum edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə 2022-ci ilin martında baş verib.
29 yaşlı Linver Ortis Ponse avtomobilini ictimai ərazidə saxlayaraq orada yuxuya gedib. Ev sahibi olan 19 yaşlı qız ondan ərazini tərk etməyi tələb etsə də, o imtina edib. Bundan sonra qadın tanışlarını çağırıb. Onlar kişini döyərək avtomobilini ələ keçiriblər.
Zərərçəkmiş polisə müraciət etmək üçün yaxınlıqdakı yanacaqdoldurma məntəqəsinə qaçsa da, cinayətkarların hücumu nəticəsində həyatını itirib. Hadisədən sonra avtomobil meşəlik ərazidə tərk edilib, pul isə bölüşdürülüb.
Məhkəmə təşkilatçı kimi Alvarenqanı şərti azadlıqsız ömürlük həbsə məhkum edib. Digər təqsirləndirilənlərdən biri üzrə məhkəmə prosesi davam edir, azyaşlı iştirakçılar isə artıq günahlarını etiraf ediblər.

In the USA, a woman named Kayla Alvarenqa has been sentenced to life imprisonment for organizing the killing of a person who had fallen asleep in a car in front of her house.
Medianews.az reports that the incident occurred in March 2022.
29-year-old Linver Ortis Ponse parked his car in a public area and fell asleep there. The 19-year-old girl, who was the homeowner, demanded that he leave the area, but he refused. Afterwards, the woman called her acquaintances. They beat the man and took over his car.
The victim tried to run to a nearby gas station to report to the police, but lost his life as a result of the criminals' attack. After the incident, the car was abandoned in a forested area, and the money was shared.
The court sentenced Alvarenqa, as the organizer, to unconditional life imprisonment. The trial for one of the other accused is ongoing, while the underage participants have already confessed to their guilt.