ADSEA: Yağış suları kənarlaşdırılır
İntensiv yağışlar zamanı ərazilərdə toplanan yağış sularının kənarlaçdırılması məqsədilə Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi (ADSEA) İri Şəhərlərin Birləşmiş Su Təchizatı Xidməti gücləndirilmiş iş rejimində fəaliyyət göstərir. Məlumat Medianews.az-a ADSEA-dan verilib.
Məlumatda deyilir ki, ADSEA və Xidmətin cavabdeh şəxsləri, o cümlədən sukanal idarələrinin əməkdaşkaları müxtəlif ərazilər üzrə  yağış sularının kənarlaşdırılması işlərini həyata keçirirlər.
Suraxanı rayonu Hövsan qəsəbəsi İ.Əhlimanov, Zığ qəsəbəsi İ.Suleymanov küçəsində kanalizasiya xətləri  təmizlənir,  Sabunçu rayonu, Bakıxanov qəsəbəsi, Yavər Əliyev, Yaşar Əliyev, Səbail rayonu, Neftçilər prosoekti ilə Bülbül küçəsinin kəsişməsi, Xətai rayonu, Məzahir Rüstəmov küçəsi,  3N-li nasosstansiya,  Bağırov körpüsü və digər ərazilərdə toplanan yağış suları kənarlaşdırılır.

ADSEA: Rainwater is drained away
During heavy rains, the Azerbaijan State Water Resources Agency (ASWRA) and the United Unified Water Supply Service of Large Cities are operating in an intensified mode to drain the accumulated rainwater in the areas. The information was provided to Medianews.az by ASWRA.
The information states that ASWRA and the responsible persons of the Service, including employees of the sewerage departments, are carrying out rainwater drainage works in various areas.
In the Surakhani district, the sewer lines on İ.Əhlimanov Street in the Hovsan settlement, and İ.Suleymanov Street in the Zhig settlement are being cleaned; in the Sabunchu district, Bakikhanov settlement, Yaver Aliyev, Yashar Aliyev streets; in Səbail district, at the intersection of Neftchilar Avenue and Bulbul Street; in the Khatai district, Məzahir Rustamov Street, 3N pumping station, Bagirov bridge, and other areas, accumulated rainwater is being drained.