ADSEA: Yağış suları kənarlaşdırılır
İntensiv yağışlar zamanı ərazilərdə toplanan yağış sularının kənarlaçdırılması məqsədilə Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi (ADSEA) İri Şəhərlərin Birləşmiş Su Təchizatı Xidməti gücləndirilmiş iş rejimində fəaliyyət göstərir. Məlumat Medianews.az-a ADSEA-dan verilib.
Məlumatda deyilir ki, ADSEA və Xidmətin cavabdeh şəxsləri, o cümlədən sukanal idarələrinin əməkdaşkaları müxtəlif ərazilər üzrə  yağış sularının kənarlaşdırılması işlərini həyata keçirirlər.
Suraxanı rayonu Hövsan qəsəbəsi İ.Əhlimanov, Zığ qəsəbəsi İ.Suleymanov küçəsində kanalizasiya xətləri  təmizlənir,  Sabunçu rayonu, Bakıxanov qəsəbəsi, Yavər Əliyev, Yaşar Əliyev, Səbail rayonu, Neftçilər prosoekti ilə Bülbül küçəsinin kəsişməsi, Xətai rayonu, Məzahir Rüstəmov küçəsi,  3N-li nasosstansiya,  Bağırov körpüsü və digər ərazilərdə toplanan yağış suları kənarlaşdırılır.

ADSEA: Дождевые воды удаляются
В целях отвода ливневых вод, скопившихся на территориях во время интенсивных осадков, Азербайджанское государственное агентство водных ресурсов (АДСВР) и Объединённая служба водоснабжения крупных городов работают в усиленном режиме. Информация предоставлена АДСВР для Medianews.az.
В сообщении говорится, что ответственные сотрудники АДСВР и Службы, в том числе сотрудники канализационных управлений, осуществляют работы по отводу ливневых вод на различных территориях.
В районе Сураханы, в поселке Ховсан на улицах И. Эхлиманова и Зыг в поселке по улице И. Сулейманова очищаются канализационные линии; в районе Сабунчу, в поселке Бакиханов на улицах Явера Алиева, Яшара Алиева, в районе Сабайль на перекрёстке проспекта Нефтчиляр и улицы Бюльбюль, в районе Хатаи на улице Мезахира Рустамова, на насосной станции 3N, Багировском мосту и других местах отводятся накопившиеся ливневые воды.