Ağstafaya güclü dolu yağıb:
Ağstafaya yağan güclü dolu ciddi fəsadlara yol açıb, rayonun Yenigün, Qaçaq Kərəm, Xətai, Aşağı Göycəli, Qırılı və digər kəndlərində evlərin dam örtüyünə, çardaqlara, avtomobillərə ciddi ziyan vurub.
Sakinlərin sözlərinə görə, bu ərazidə indiyədək belə güclü dolu müşahidə olunmayıb. Onlar bildiriblər ki, təxminən 20 dəqiqə davam edən dolu əkin sahələrindəki məhsulları tamamilə məhv edib.
Qeyd edək ki, hazırda Ağstafa Rayon İcra Hakimiyyətinin nəzdində fəaliyyət göstərən Fövqəladə Hallar Komissiyası tərəfindən kəndlərə dəyən ziyanın həcmi müəyyənləşdirilir.

В регионах Азербайджана продолжается нестабильная погода.
Сильный град, выпавший в Агстафе, вызвал серьезные последствия, нанеся серьезный ущерб кровлям домов, сараям и автомобилям в районах Енигаюн, Кача Керем, Хатаи, Ашага Гёйджали, Кырылы и других деревнях.
По словам жителей, подобный сильный град в этом районе ранее не наблюдался. Они сообщили, что град, продолжавшийся около 20 минут, полностью уничтожил урожай на полях.
Отметим, что в настоящее время комиссия по чрезвычайным ситуациям, действующая при исполнительной власти района Агстафа, определяет объем ущерба, нанесенного деревням.