Daşkəsən Rayon Məhkəməsində 65 yaşlı qadına qarşı seksual xarakterli zorakılıq etməkdə ittiham edilən şəxs M.M barəsində verilən təqdimata baxılıb.
Medianews.az bildirir ki, məhkəmə təqdimatı təmin edib və həmin şəxs barəsində 4 ay müddətinə həbs-qətimkan tədbiri seçilib.
Qeyd edək ki, Daşkəsən rayonunun Qabaqtəpə kəndində ötən ilin iyul ayında 1961-ci il təvəllüdlü qadına qarşı 2000-ci il təvəllüdlü şəxs tərəfindən zorakılıq edilməsi ilə bağlı informasiyalar paylaşılıb.
Qeyd olunan müraciət üzrə Daşkəsən Rayon Prokurorluğunda araşdırma aparılıb, hadisə yerinə baxış keçirilməklə iş üzrə əhəmiyyət kəsb edən maddi sübutlar götürülüb, zəruri şəxslərin dairəsi müəyyən edilərək izahatları alınıb, habelə iş üzrə müvafiq ekspertizalar təyin edilərək rəylər əldə olunub.
Toplanmış material üzrə Azərbaycan Respublikası Cinayət Məcəlləsinin 149.1-ci (zorlama) və 150.1-ci (seksual xarakterli zorakılıq hərəkətləri) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb.

В Дашкесанском районном суде рассмотрено ходатайство в отношении М.М., обвиняемого в совершении сексуального насилия в отношении 65-летней женщины.
По информации Medianews.az, суд удовлетворил ходатайство и избрал в отношении данного лица меру пресечения в виде ареста сроком на 4 месяца.
Отметим, что в июле прошлого года в селе Габагтепе Дашкесанского района были распространены сведения о совершении насилия над женщиной 1961 года рождения лицом 2000 года рождения.
По данному обращению была проведена проверка в Дашкесанской районной прокуратуре, выполнен осмотр места происшествия, изъяты важные вещественные доказательства, определен круг необходимых лиц и взяты их объяснения, а также назначены соответствующие экспертизы и получены заключения по делу.
По собранным материалам возбуждено уголовное дело по статьям 149.1 (изнасилование) и 150.1 (действия сексуального характера с применением насилия) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.