“Arsenal” çempionluğa yaxınlaşır:
Medianews.az-ın məlumatına görə, London təmsilçisi ən yaxın rəqibi “Mançester Siti” ilə xal fərqini 9-a çatdıraraq çempionluq yolunda böyük üstünlük əldə edib.
Komandanın baş məşqçisi Mikel Arteta rəhbərliyi altında “Arsenal” tarixi uğura yaxınlaşıb. Klub sonuncu dəfə İngiltərə Premyer Liqası çempionluğunu 2003–2004 mövsümündə qazanmışdı.
Mövsümün həlledici mərhələsinə daxil olunduğu bir vaxtda “Arsenal”ın xal üstünlüyünü artırması komandanın 22 ildən sonra yenidən İngiltərə çempionu olmaq şansını xeyli yüksəldib.

"Arsenal" is approaching the championship:
According to Medianews.az, the London representative has increased the point difference with its closest rival Manchester City to 9, gaining a significant advantage on the road to the championship.
Under the management of head coach Mikel Arteta, Arsenal is approaching a historic success. The club last won the English Premier League championship in the 2003–2004 season.
With the season entering its decisive phase, Arsenal increasing its point lead has greatly raised the team’s chance of becoming England’s champion again after 22 years.