Azərbaycanlı müğənninin səsi batdı -
Rusiyada Jony ləqəbi ilə tanınan azərbaycanlı müğənni Cahid Hüseynli özəl tədbirlərdəki çıxışlarını ləğv edib.
Medianews.az News24.az-a istinadən xəbər verir ki, buna səbəb ifaçının Minskdəki çıxışı zamanı səsində problemin yaranması olub.
Onun konsertləri aprelin ortalarınadək ləğv edib.
İfaçıya yalnız oxumaq deyil, danışmaq da qadağan olunub.
30 yaşlı sənətçidə səs tellərinin iltihabı yaranıb və bu hal martın 27-dəki konsert zamanı kəskinləşib.
Çıxış zamanı iltihabı azaltmaq və ağrını zəiflətmək üçün Hüseynliyə beş dəfə adrenalin iynəsi vurulub. O, çıxışı başa vura bilsə də, vəziyyəti daha da ağırlaşıb.
Hüseynli hazırda həkim nəzarəti altındadır. Ona şişkinliyi azaltmaq üçün hormonal və iltihabəleyhinə müalicə, həmçinin inhalyasiya və ağciyərlərin nəmləndirilməsi təyin olunub.
Bundan əlavə, müğənni ciddi yuxu rejiminə əməl etməli və üç həftə ərzində gərgin iş rejimindən uzaq durmalıdır.

Азербайджанский певец Джахид Гусейнли, известный в России под псевдонимом Джони, отменил свои выступления на частных мероприятиях.
Medianews.az, ссылаясь на News24.az, сообщает, что причиной этого стала проблема с голосом исполнителя во время выступления в Минске.
Он отменил все свои концерты до середины апреля.
Певцу запрещено не только петь, но и говорить.
У 30-летнего артиста воспаление голосовых связок, которое обострилось во время концерта 27 марта.
Во время выступления для уменьшения воспаления и ослабления боли Гусейнли сделали пять инъекций адреналина. Несмотря на то, что он смог закончить выступление, состояние ухудшилось.
В настоящий момент Гусейнли находится под наблюдением врачей. Ему назначено гормональное и противовоспалительное лечение для уменьшения отечности, а также ингаляции и увлажнение легких.
Кроме того, певец должен строго придерживаться режима сна и в течение трех недель избегать интенсивной работы.