Azərbaycanlı şahmatçı Maqnus Karlseni
Azərbaycanlı qrossmeyster Aydın Süleymanlı şahmat üzrə 16-cı dünya çempionu Maqnus Karlsen üzərində möhtəşəm qələbə qazanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, Honkonqda keçirilən partiya rapid və blits üzrə komandalararası dünya çempionatı çərçivəsində baş tutub.
Aydın Süleymanlı dünya reytinqinin liderinə qalib gəlməklə şahmat mediasının diqqətini cəlb edib. Yekunda Azərbaycanın “Odlar Yurdu” komandası Maqnus Karlsenin çıxış etdiyi turnirin əsas favoritlərindən biri olan “WR Chess” üzərində qələbə qazanıb 3,5:2,5.
Qeyd edək ki, “WR Chess”in heyətində Maqnus Karlsen, Fabiano Karuana, Uesli So, Maksim Vaşye-Laqrav və bir sıra digər tanınmış qrossmeysterlər mübarizə aparır.
Hazırda daha çox gənc şahmatçılardan formalaşan “Odlar Yurdu” komandasının 15 xalı var və 8-ci pillədə qərarlaşıb.//Qafqazinfo

Азербайджанский гроссмейстер Айдын Сулейманлы одержал великолепную победу над 16-м мировым чемпионом по шахматам Магнусом Карлсеном.
Medianews.az сообщает, что партия прошла в Гонконге в рамках командного мирового чемпионата по рапиду и блицу.
Айдын Сулейманлы привлек внимание шахматных СМИ, победив лидера мирового рейтинга. В итоге команда Азербайджана «Odlar Yurdu» одержала победу над одной из главных фаворитов турнира, командой «WR Chess», в составе которой выступал Магнус Карлсен, со счётом 3,5:2,5.
Отметим, что в составе «WR Chess» соревнуются Магнус Карлсен, Фабиано Каруана, Уэсли Со, Максим Вашье-Лаграв и ряд других известных гроссмейстеров.
В настоящее время команда «Odlar Yurdu», в составе которой преимущественно выступают молодые шахматисты, имеет 15 очков и занимает 8-е место. //Qafqazinfo