Azərbaycanlı şahmatçı Maqnus Karlseni
Azərbaycanlı qrossmeyster Aydın Süleymanlı şahmat üzrə 16-cı dünya çempionu Maqnus Karlsen üzərində möhtəşəm qələbə qazanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, Honkonqda keçirilən partiya rapid və blits üzrə komandalararası dünya çempionatı çərçivəsində baş tutub.
Aydın Süleymanlı dünya reytinqinin liderinə qalib gəlməklə şahmat mediasının diqqətini cəlb edib. Yekunda Azərbaycanın “Odlar Yurdu” komandası Maqnus Karlsenin çıxış etdiyi turnirin əsas favoritlərindən biri olan “WR Chess” üzərində qələbə qazanıb 3,5:2,5.
Qeyd edək ki, “WR Chess”in heyətində Maqnus Karlsen, Fabiano Karuana, Uesli So, Maksim Vaşye-Laqrav və bir sıra digər tanınmış qrossmeysterlər mübarizə aparır.
Hazırda daha çox gənc şahmatçılardan formalaşan “Odlar Yurdu” komandasının 15 xalı var və 8-ci pillədə qərarlaşıb.//Qafqazinfo

Medianews.az reports that the game took place in Hong Kong within the framework of the inter-team world championship in rapid and blitz chess.
Aydın Süleymanlı attracted the attention of the chess media by defeating the world rating leader. In the end, Azerbaijan's "Odlar Yurdu" team won 3.5:2.5 against "WR Chess," one of the main favorites of the tournament in which Magnus Carlsen participated.
It should be noted that the "WR Chess" lineup includes Magnus Carlsen, Fabiano Caruana, Wesley So, Maxime Vachier-Lagrave, and several other well-known grandmasters competing.
Currently, the "Odlar Yurdu" team, which consists mostly of younger chess players, has 15 points and is ranked 8th. //Qafqazinfo