Bakının bəzi ərazilərində neçə gündür evlərə içməli su verilmir. Bir çox ərazidə isə suyun həcmi azalıb.
Medianews.az bildirir ki, məsələ ilə bağlı Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi (ADSEA) məlumat yayıb.
Məlumatda deyilir ki, anbarlardan qəbul edilən suyun miqdarını artırmaq və sutəmizləyici qurğuların məhsuldarlığını artırmaq üçün texniki işlər görülür.
ADSEA paytaxtda verilən suyun həcminin buna görə azaldıldığını bildirir və müxtəlif rayonların ərazilərində suyun verilmə saatlarında yalnız 2-3 saatlıq azalmalar tətbiq olunduğunu iddia edir.

In some areas of Baku, drinking water has not been supplied to houses for several days. In many areas, the volume of water has decreased.
Medianews.az reports that the Azerbaijan State Water Resources Agency (ASWRA) has issued a statement regarding the issue.
The statement says that technical work is being carried out to increase the amount of water received from reservoirs and to enhance the efficiency of water purification plants.
ASWRA states that due to this, the volume of water supplied in the capital has been reduced, and claims that in various districts, there have only been 2-3 hour reductions in water supply times.