"Barselona"nın keçmiş ulduzu
İranın "Esteqlal" klubunda forma geyinən mərakeşli hücumçu Munir El Haddadi ölkədə baş verən son hadisələr fonunda İranı tərk edib.
Milli.Az xəbər verir ki, bu barədə futbolçu şəxsi sosial şəbəkə hesabında məlumat yayıb. O bildirib ki, ABŞ və İsrailin hücumlarından sonra təhlükəsizlik məsələləri prioritetə çevrilib və bu səbəbdən ölkədən ayrılmaq qərarı verib.
Haddadinin sözlərinə görə, ilkin plan hava yolu ilə İranı tərk etmək olub. Lakin təxliyə prosesi ilə bağlı yaranmış çətinliklər səbəbindən uçuş reallaşmayıb. Bundan sonra klubun təşkil etdiyi avtomobillə quru sərhədinə yollanan futbolçu Türkiyəyə keçə bilib. O, hazırda təhlükəsiz məkanda olduğunu vurğulayıb.
Təcrübəli hücumçu yaxın günlərdə İspaniyaya yollanacağını da qeyd edib.
Qeyd edək ki, Munir El Haddadi futbol karyerasına Barselona akademiyasında başlayıb. O, daha sonra Valensiya, Deportivo La Coruna və digər La Liqa təmsilçilərində çıxış edib. 2025-ci ilin sentyabr ayında isə İranın "Esteqlal" klubu ilə müqavilə imzalayıb.

Former star of "Barcelona"
Munir El Haddadi, a Moroccan forward playing for Iran's "Esteqlal" club, has left the country amid recent events.
According to Milli.Az, the footballer announced this on his personal social media account. He stated that after the attacks by the USA and Israel, safety issues became a priority, and for this reason, he decided to leave the country.
According to Haddadi, the initial plan was to leave Iran by air. However, due to difficulties related to the evacuation process, the flight did not take place. Afterwards, the footballer, who traveled by car organized by the club to the land border, was able to cross into Turkey. He emphasized that he is currently in a safe place.
The experienced forward also noted that he will travel to Spain in the coming days.
It should be noted that Munir El Haddadi began his football career at the Barcelona academy. He later played for Valencia, Deportivo La Coruna, and other La Liga representatives. In September 2025, he signed a contract with Iran's "Esteqlal" club.