"Bavariya" Harri Keynlə müqaviləni
"Bavariya"nın müşahidə şurasının üzvü Karl-Haynts Rummenigge klubun 2025/26 mövsümü başa çatdıqdan sonra hücumçu Harri Keynlə yeni müqavilə üzrə danışıqlara başlamaq niyyətində olduğunu bildirib.
Medianews.az xəbər verir ki, Rummenigge bu haqda "T-Online" nəşrinə açıqlamasında deyib/
O, qeyd edib ki, Keynin "Bavariya"ya transferi klub tarixinin böyük uğurlarından biridir. Futbolçunun müqaviləsindəki sərbəstqalma bəndini aktivləşdirməməsi onun Münhendə qalmaq niyyətini təsdiqləyir. Bu səbəbdən klub rəhbərliyi mövsümün sonunda müqaviləni uzatmaq məqsədilə onunla rəsmi danışıqlara başlayacaq. Rummeniggenin sözlərinə görə, Keyn baş məşqçi Vensan Kompaninin rəhbərliyi altında yeni bir səviyyəyə yüksəlib; o, artıq təkcə qol vuran hücumçu deyil, həm də yarımmüdafiəyə qədər enərək Maykl Olise və Luis Dias kimi oyunçuları məhsuldar ötürmələrlə təmin edən bir pleymeyker funksiyasını yerinə yetirir.
32 yaşlı ingiltərəli hücumçu 2023-cü ilin avqustundan "Bavariya"da çıxış edir və onun hazırkı müqaviləsi 30 iyun 2027-ci ilə qədər qüvvədədir. 2025/26 mövsümündə Keyn meydana çıxdığı 45 matçda 53 qol vurub və 6 məhsuldar ötürmə müəllifi olub. "Transfermarkt" portalı futbolçunun bazar dəyərini 65 milyon avro məbləğində qiymətləndirir.//Operativ Media

Член наблюдательного совета "Баварии" Карл-Хайнц Румменигге заявил, что клуб намерен начать переговоры о новом контракте с нападающим Гарри Кейном после окончания сезона 2025/26.
Medianews.az сообщает, что Румменигге сказал об этом в интервью изданию "T-Online".
Он отметил, что трансфер Кейна в "Баварию" является одним из больших успехов в истории клуба. То, что игрок не активировал пункт о свободном трансфере в своем контракте, подтверждает его намерение остаться в Мюнхене. По этой причине руководство клуба планирует по окончании сезона начать официальные переговоры о продлении контракта. По словам Румменигге, Кейн под руководством главного тренера Винсана Компани вышел на новый уровень; он уже не просто забивающий нападающий, но и выполняет функции плеймейкера, опускаясь до полузащиты и обеспечивая результативными передачами таких игроков, как Майкл Олисе и Луис Диас.
32-летний английский нападающий выступает за "Баварию" с августа 2023 года, а его текущий контракт действует до 30 июня 2027 года. В сезоне 2025/26 Кейн в 45 матчах забил 53 гола и сделал 6 результативных передач. Портал "Transfermarkt" оценивает рыночную стоимость футболиста в 65 миллионов евро.//Operativ Media