"Bavariya" Harri Keynlə müqaviləni
"Bavariya"nın müşahidə şurasının üzvü Karl-Haynts Rummenigge klubun 2025/26 mövsümü başa çatdıqdan sonra hücumçu Harri Keynlə yeni müqavilə üzrə danışıqlara başlamaq niyyətində olduğunu bildirib.
Medianews.az xəbər verir ki, Rummenigge bu haqda "T-Online" nəşrinə açıqlamasında deyib/
O, qeyd edib ki, Keynin "Bavariya"ya transferi klub tarixinin böyük uğurlarından biridir. Futbolçunun müqaviləsindəki sərbəstqalma bəndini aktivləşdirməməsi onun Münhendə qalmaq niyyətini təsdiqləyir. Bu səbəbdən klub rəhbərliyi mövsümün sonunda müqaviləni uzatmaq məqsədilə onunla rəsmi danışıqlara başlayacaq. Rummeniggenin sözlərinə görə, Keyn baş məşqçi Vensan Kompaninin rəhbərliyi altında yeni bir səviyyəyə yüksəlib; o, artıq təkcə qol vuran hücumçu deyil, həm də yarımmüdafiəyə qədər enərək Maykl Olise və Luis Dias kimi oyunçuları məhsuldar ötürmələrlə təmin edən bir pleymeyker funksiyasını yerinə yetirir.
32 yaşlı ingiltərəli hücumçu 2023-cü ilin avqustundan "Bavariya"da çıxış edir və onun hazırkı müqaviləsi 30 iyun 2027-ci ilə qədər qüvvədədir. 2025/26 mövsümündə Keyn meydana çıxdığı 45 matçda 53 qol vurub və 6 məhsuldar ötürmə müəllifi olub. "Transfermarkt" portalı futbolçunun bazar dəyərini 65 milyon avro məbləğində qiymətləndirir.//Operativ Media

Karl-Heinz Rummenigge, a member of Bayern's supervisory board, stated that the club intends to start negotiations on a new contract with striker Harry Kane after the conclusion of the 2025/26 season.
Medianews.az reports that Rummenigge said this in an interview with the publication "T-Online".
He noted that Kane's transfer to Bayern is one of the club's greatest successes in its history. The fact that the player did not activate the release clause in his contract confirms his intention to stay in Munich. For this reason, the club management will begin official negotiations with him at the end of the season to extend his contract. According to Rummenigge, Kane has elevated to a new level under the leadership of head coach Vincent Kompany; he is not only a goal-scoring striker but also performs the function of a playmaker by dropping back to midfield and providing productive passes to players like Michael Olise and Luis Dias.
The 32-year-old English striker has been playing for Bayern since August 2023, and his current contract is valid until June 30, 2027. In the 2025/26 season, Kane scored 53 goals and provided 6 assists in 45 matches. The "Transfermarkt" portal values the player's market worth at 65 million euros. //Operativ Media