Bayram namazlarının vaxtı
Medianews.az Trend-ə istinadən xəbər verir ki, martın 20-də saat 8:00-da Bakıda Əjdərbəy məscidində ilk bayram namazı qılınacaq.
Təzəpir məscidində isə bayram namazı saat 09:00-da qılınacaq.
Bayram namazının Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin (QMİ) sədri, şeyxülislam Allahşükür Paşazadənin pişnamazlığı ilə qılınacağı gözlənilir.
Qeyd edək ki, QMİ Qazılar Şurasının bu gün yaydığı fətvada qeyd olunubki, orucun mühüm əməllərindən biri olan fitrə zəkatı Ramazan ayının son günü - bayram axşamı şam namazından sonra çıxarılmalıdır. Fitrə zəkatının adambaşına 10-15 manat verilməsi tövsiyə olunur.

The time of Eid prayers
Medianews.az, citing Trend, reports that on March 20 at 8:00 AM, the first holiday prayer will be held at the Ajdarbey Mosque in Baku.
At the Təzəpir Mosque, the holiday prayer will be performed at 9:00 AM.
The holiday prayer is expected to be led by the head imam of the Caucasus Muslims Office (CMO), Sheikh-ul-Islam Allahshukur Pashazadeh.
It should be noted that in a fatwa issued today by the CMO Clerics Council, it was stated that one of the important acts of fasting, the fitra alms, should be given on the last day of Ramadan - after the evening prayer on the holiday.