Bu rayonda sakinlərə PULSUZ
Sabirabad rayonunda əlilliyi müəyyən olunmuş bir qrup şəxsə və şəhid ailəsinə yeni mənzillər veriləcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə İqtisadiyyat.az Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyindən məlumat əldə edib.
Məlumata görə, sözügedən kateqoriyaya aid olanlar üçün 18 mənzilin verilməsi nəzərdə tutulub.
Qeyd olunub ki, həmin mənzilllər üç otaqlı olacaq.
Agentlik həmin mənzillərin satın alınmasına 1 milyon 250 min manat vəsait xərləcəyəcək. Artıq həmin mənzillərin satınalınması ilə bağlı müqavilə də bağlanılıb.
Qeyd edək ki, əlilliyi olan şəxslər və şəhid ailələri dövlətin sosial siyasətində prioritet kateqoriyalardan biri kimi xüsusi diqqət mərkəzində saxlanılır. Ölkəmizdə bu kateqoriyadan olan vətəndaşların sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi, onların mənzil və avtomobillə təmin olunması, reabilitasiya xidmətlərinin genişləndirilməsi istiqamətində mühüm addımlar atılıb. İndiyədək bu istiqamətdə həyata keçirilən tədbirlər çərçivəsində qeyd olunan kateqoriyadan olan şəxslərə yeni mənzillər verilib.

In this district, FREE for the residents
New apartments will be given to a group of persons with disabilities and families of martyrs in Sabirabad district.
Medianews.az reports that Economy.az obtained information about this from the Social Services Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of Population.
According to the information, it is planned to provide 18 apartments for those belonging to the mentioned category.
It was noted that these apartments will have three rooms.
The Agency will spend 1 million 250 thousand manats on the purchase of these apartments. The contract for the purchase of these apartments has already been signed.
It should be noted that persons with disabilities and families of martyrs are kept under special attention as one of the priority categories in the state's social policy. Important steps have been taken in our country to strengthen the social protection of citizens belonging to this category, to provide them with housing and cars, and to expand rehabilitation services. So far, within the framework of measures implemented in this direction, new apartments have been given to persons belonging to the mentioned category.