Tiktoker Nahid Nəsirov yenidən hakim qarşısına çıxarılıb.
Vəkilin sözlərinə görə, Nərimanov Rayon Məhkəməsində müvəkkilinin həbs-qətimkan tədbirinin ev dustaqlığı qətimkan tədbiri ilə əvəz edilməsi ilə bağlı məhkəməyə vəsatət verib.
Məhkəmə müşavirəyə gedib qayıtdıqdan sonra qərarı elan edib. Qərara əsasən, vəsatət təmin edilib və tiktoker ev dustaqlığına buraxılıb. Lakin onun barəsində ibtidai istintaq davam edir.
Xatırladaq ki, tiktokerin həbs müddəti mayın 12-dək uzadılıb.
Screenshot_3.png (574 KB)
Qeyd edək ki, ilk olaraq Nərimanov Məhkəməsində tiktoker Nahid Nəsirov barəsində 4 ay müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilmişdi. Daha sonra isə Apellyasiya Məhkəməsində keçirilən prosesdə onun barəsində qərar qüvvədə saxlanıb.
Ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 182.3.2-ci (hədə-qorxu yolu ilə külli miqdarda əmlak əldə etmək məqsədi ilə törədildikdə) və 178.1-ci (Dələduzluq, yəni etibardan sui-istifadə etmə və ya aldatma yolu ilə özgənin əmlakını ələ keçirmə və ya əmlak hüquqlarını əldə etmə) maddələri lə ittiham irəli sürülüb.
Bu maddənin sanksiyasında 10 ildən 15 ilədək azadlıqdan məhrumetmə cəzası nəzərdə tutulur./Musavat.com

Tiktoker Nahid Nasirov has appeared before the court again.
According to the lawyer, he filed a motion with the court at Narimanov District Court to replace his client's detention with house arrest.
After the court went into deliberation and returned, the decision was announced. According to the decision, the motion was granted and the tiktoker was released under house arrest. However, the preliminary investigation against him continues.
Recall that the tiktoker's detention period was extended until May 12.
Screenshot_3.png (574 KB)
It should be noted that initially, at Narimanov Court, a detention order was issued for the tiktoker Nahid Nasirov for a period of 4 months. Later, at the Appellate Court, this decision was upheld in the process.
He is accused under Articles 182.3.2 (committed with the purpose of obtaining a large amount of property by threat or intimidation) and 178.1 (fraud, i.e., obtaining someone else's property or property rights by abuse of trust or deception) of the Criminal Code.