Tiktoker Nahid Nəsirov yenidən hakim qarşısına çıxarılıb.
Vəkilin sözlərinə görə, Nərimanov Rayon Məhkəməsində müvəkkilinin həbs-qətimkan tədbirinin ev dustaqlığı qətimkan tədbiri ilə əvəz edilməsi ilə bağlı məhkəməyə vəsatət verib.
Məhkəmə müşavirəyə gedib qayıtdıqdan sonra qərarı elan edib. Qərara əsasən, vəsatət təmin edilib və tiktoker ev dustaqlığına buraxılıb. Lakin onun barəsində ibtidai istintaq davam edir.
Xatırladaq ki, tiktokerin həbs müddəti mayın 12-dək uzadılıb.
Screenshot_3.png (574 KB)
Qeyd edək ki, ilk olaraq Nərimanov Məhkəməsində tiktoker Nahid Nəsirov barəsində 4 ay müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilmişdi. Daha sonra isə Apellyasiya Məhkəməsində keçirilən prosesdə onun barəsində qərar qüvvədə saxlanıb.
Ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 182.3.2-ci (hədə-qorxu yolu ilə külli miqdarda əmlak əldə etmək məqsədi ilə törədildikdə) və 178.1-ci (Dələduzluq, yəni etibardan sui-istifadə etmə və ya aldatma yolu ilə özgənin əmlakını ələ keçirmə və ya əmlak hüquqlarını əldə etmə) maddələri lə ittiham irəli sürülüb.
Bu maddənin sanksiyasında 10 ildən 15 ilədək azadlıqdan məhrumetmə cəzası nəzərdə tutulur./Musavat.com

Тиктокер Нахид Насиров вновь предстал перед судом.
По словам адвоката, в Нэримановском районном суде он подал ходатайство о замене меры пресечения своего подзащитного с заключения под стражу на домашний арест.
После того как суд удалился в совещательную комнату и вернулся, было объявлено решение. Согласно решению, ходатайство удовлетворено, и тиктокер отпущен под домашний арест. Однако предварительное следствие по делу продолжается.
Напомним, что срок ареста тиктокера был продлен до 12 мая.
Screenshot_3.png (574 KB)
Отметим, что первоначально в Нэримановском суде в отношении тиктокера Нахида Насирова была избрана мера пресечения в виде ареста сроком на 4 месяца. Позже на Апелляционном суде решение в его отношении было оставлено в силе.
Ему предъявлены обвинения по статьям 182.3.2 (совершено с целью получения крупного имущества путём угрозы) и 178.1 (мошенничество, то есть завладение чужим имуществом или правами на имущество путём злоупотребления доверием или обмана) Уголовного кодекса.
По санкциям данной статьи предусмотрено наказание в виде лишения свободы на срок от 10 до 15 лет./Musavat.com