Dağıstanın Respublikasının rəhbəri vəzifəsindən azad edilir
Rusiya Prezidenti Vladimir Putin bildirib ki, Dağıstan Respublikasının rəhbəri Sergey Melikov öz vəzifəsində fəaliyyətini başa çatdırır və başqa vəzifəyə keçir.
Putin bunu Kremldə region nümayəndələri ilə görüşündə açıqlayıb.
"Dağıstanın fəaliyyətdə olan rəhbəri Sergey Alimoviç Melikovun səlahiyyət müddəti sentyabrda başa çatır. O, çox iş görüb. Və biz buna görə ona minnətdarıq. Lakin o, başqa işə keçir, həyat davam edir", - Putin bildirib.
Məlumata görə, Dağıstan parlamentinin sədri Zaur Asgenderov rəhbər vəzifəsinə Dağıstan Ali Məhkəməsinin sədri Fyodor Şukini təklif edib. Sədr Dağıstan rəhbəri vəzifəsinə ikinci namizəd kimi Rusiya Prezidentinin Uzaq Şərq Federal Dairəsindəki səlahiyyətli nümayəndəsinin müavini Maqomed Ramazanovu təklif edib.
Putin hər iki namizədi dəstəkləyib: "Maqomed Ramazanov sellərin fəsadlarının aradan qaldırılmasında özünü yaxşı göstərdi, mən onun namizədliyinin əleyhinə deyiləm. Fyodor Şukin prinsipial, münaqişəsiz işləyir. Ümid edirəm ki, Şukin Dağıstan rəhbəri olarsa, təsərrüfat xarakterli məsələlərin öhdəsindən gələcək"./Report

Russian President Vladimir Putin stated that the head of the Republic of Dagestan, Sergey Melikov, is ending his term in office and moving to another position.
Putin announced this during a meeting with regional representatives at the Kremlin.
"The term of office of Sergey Alimovich Melikov, the current head of Dagestan, ends in September. He has done a lot of work. And we thank him for that. However, he is moving to another job, life goes on," Putin said.
According to the information, the speaker of the Dagestan parliament, Zaur Asgenderov, proposed Fyodor Shukin, the chairman of the Supreme Court of Dagestan, for the leadership position. The speaker also proposed Magomed Ramazanov, deputy plenipotentiary representative of the President of Russia in the Far Eastern Federal District, as the second candidate for the head of Dagestan.
Putin supported both candidates: "Magomed Ramazanov showed himself well in the elimination of the consequences of floods, I am not against his candidacy. Fyodor Shukin works with principle and without conflict. I hope that if Shukin becomes the head of Dagestan, he will handle economic issues." /Report