Daha bir rayonda KÜTLƏVİ İXTİSAR:
İcra hakimiyyəti orqanlarında aparılan struktur dəyişiklikləri ilə əlaqədar Şəmkir Rayon İcra Hakimiyyətində də ixtisarlar aparılıb.
Medianews.az Oxu.Az-a istinadən xəbər verir ki, aparılan struktur dəyişikliyi ilə əlaqədar icra hakimiyyətinin 53 vəzifə ləğv edilib və nəticədə həmin şəxslər işlərini itiriblər.
İcra başçısı Rəşad Tağıyevin sərəncamı ilə həmin əməkdaşların dövlət qulluğuna xitam verilib və onlar ehtiyat kadr siyahısına əlavə olunublar. Vəzifələri ləğv edilənlərdən 7 nəfər müvafiq icra hakimiyyətinin əlaqədar qurumlarında işlə təmin olunsa da, 46 nəfər ehtiyat kadr siyahısında qalıb.
Məlumata görə, vəzifələrini itirənlərdən 48 nəfər kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəsinin müavini, nümayəndəliyinin baş məsləhətçi - baş mühasibidir. Digər şəxslər isə icra hakimiyyətində müəyyən vəzifələrdə çalışanlardır.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl icra hakimiyyəti orqanlarında aparılan struktur dəyişiklikləri ilə əlaqədar Ağsu Rayon İcra Hakimiyyətinin 14 əməkdaşı, Tovuz Rayon İcra Hakimiyyətinin 43 əməkdaşı, Cəlilabad Rayon İcra Hakimiyyətinin 38 əməkdaşı, Quba Rayon İcra Hakimiyyətinin 36 əməkdaşı, Göyçay Rayon İcra Hakimiyyətinin 27 əməkdaşı, Lənkəran Şəhər İcra Hakimiyyətinin isə 44 əməkdaşı, Bərdə Rayon İcra Hakimiyyətinin 43 əməkdaşı, Ağdam Rayon İcra Hakimiyyətindən isə 54 nəfər vəzifələrindən azad ediliblər.

Mass layoffs in another district:
Reductions have also been made at the Shamkir District Executive Authority in connection with structural changes carried out in executive authorities.
Medianews.az citing Oxu.Az reports that in connection with the structural change, 53 positions of the executive authority have been abolished and as a result, those individuals lost their jobs.
By the order of the head of the executive, Rashad Taghiyev, the employment of those employees in the civil service was terminated and they were added to the reserve staff list. Of those whose positions were abolished, 7 were provided with jobs in the relevant executive authority’s associated bodies, while 46 remained on the reserve staff list.
According to information, 48 of those who lost their positions were deputy representatives of the rural administrative territorial units and the chief advisor-chief accountant of the representation. The others were employees working in certain positions in the executive authority.
It should be noted that earlier, in connection with structural changes in executive authorities, 14 employees of the Agsu District Executive Authority, 43 employees of the Tovuz District Executive Authority, 38 employees of the Jalilabad District Executive Authority, 36 employees of the Guba District Executive Authority, 27 employees of the Goychay District Executive Authority, 44 employees of the Lankaran City Executive Authority, 43 employees of the Barda District Executive Authority, and 54 individuals from the Aghdam District Executive Authority were released from their positions.