Dəhəşət: Keşiş körpəni diri-diri
Qanada keşiş Riçmond Akvasi Frimponq və onun köməkçisi 5 aylıq körpəni diri-diri basdırmaq istəyiblər.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə Abofrem kəndində baş verib.
Baş verənləri təsadüfən kənd sakinlərdən biri görüb. O, gecə saatlarında zibilxanada keşişi və köməkçisini körpə ilə birlikdə müşahidə edib və onların uşağı torpağa basdırmağa çalışdığını anlayaraq dərhal səs-küy salıb.
Körpə xilas edilərək xəstəxanaya yerləşdirilib. Kənd rəhbərliyinin nümayəndəsi bildirib ki, keşiş əvvəlcə uşağın artıq ölü olduğunu deyərək yalan danışıb. Hazırda Frimponq və onun köməkçisi polis tərəfindən saxlanılıb. İstintaq aparılır.

Monk Richmond Aquasi Frimponq from Ghana and his assistant attempted to bury a 5-month-old baby alive.
Medianews.az reports that the incident occurred in the village of Abofrem.
One of the villagers happened to witness what was happening. He observed the monk and his assistant with the baby at the garbage dump late at night and realizing they were trying to bury the child, immediately raised an alarm.
The baby was rescued and admitted to the hospital. A representative of the village leadership stated that the monk first lied, saying that the child was already dead. Currently, Frimponq and his assistant have been detained by the police. An investigation is underway.