Duran milliyə çağırılmadı,
Kolumbiya millisinin qarşıdakı yoldaşlıq oyunları üçün açıqlanan heyəti ətrafında müəmmalı vəziyyət yaranıb.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, baş məşqçi Nestor Lorenzonun martın 26-da Xorvatiya, 29-da isə Fransa ilə keçiriləcək oyunlar üçün müəyyənləşdirdiyi 26 nəfərlik siyahıda “Qarabağ”ın hücumçusu Kamilo Duran yer almayıb.
Qeyd edək ki, cəmi 10 gün əvvəl Ağdam təmsilçisi 24 yaşlı futbolçunun ilk dəfə yığmaya dəvət aldığını elan etsə də, sonradan həmin paylaşımı gözlənilmədən silib.
Məlumat üçün bildirək ki, K. Duran bu mövsüm “Qarabağ”ın heyətində göstərdiyi performansla diqqətləri üzərinə çəkib. O, UEFA Çempionlar Liqasında vurduğu 5 qolla Radamel Falkaonun rekordunu təkrarlayaraq bir mövsümdə turnirdə ən çox qol vuran kolumbiyalı futbolçulardan biri olub.
Xatırladaq ki, Kolumbiya millisi martın 21-dən etibarən ABŞ-nin Orlando şəhərində toplanışa başlayacaq. Komanda martın 26-da “Camping World Stadium”da Xorvatiya ilə, martın 29-da isə Merilenddəki “Northwest Stadium”da Fransa ilə qarşılaşacaq.

Duran was not called up to the national team, "Karabakh" deleted the post
A mysterious situation has arisen around the roster announced for the upcoming friendly matches of the Colombian national team.
Medianews.az, citing "Qafqazinfo," reports that in the 26-player list determined by head coach Nestor Lorenzo for the matches against Croatia on March 26 and France on March 29, "Qarabağ"'s striker Camilo Duran was not included.
It should be noted that only 10 days ago the Agdam representative announced that the 24-year-old footballer received his first call-up to the national team, but later unexpectedly deleted that post.
For information, K. Duran has drawn attention with his performance this season in "Qarabağ". He equaled Radamel Falcao's record by scoring 5 goals in the UEFA Champions League, becoming one of the Colombian footballers who scored the most goals in the tournament in a single season.
It should be recalled that the Colombian national team will begin a training camp in Orlando, USA, starting from March 21. The team will face Croatia at "Camping World Stadium" on March 26 and France at "Northwest Stadium" in Maryland on March 29.