Duran milliyə çağırılmadı,
Kolumbiya millisinin qarşıdakı yoldaşlıq oyunları üçün açıqlanan heyəti ətrafında müəmmalı vəziyyət yaranıb.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, baş məşqçi Nestor Lorenzonun martın 26-da Xorvatiya, 29-da isə Fransa ilə keçiriləcək oyunlar üçün müəyyənləşdirdiyi 26 nəfərlik siyahıda “Qarabağ”ın hücumçusu Kamilo Duran yer almayıb.
Qeyd edək ki, cəmi 10 gün əvvəl Ağdam təmsilçisi 24 yaşlı futbolçunun ilk dəfə yığmaya dəvət aldığını elan etsə də, sonradan həmin paylaşımı gözlənilmədən silib.
Məlumat üçün bildirək ki, K. Duran bu mövsüm “Qarabağ”ın heyətində göstərdiyi performansla diqqətləri üzərinə çəkib. O, UEFA Çempionlar Liqasında vurduğu 5 qolla Radamel Falkaonun rekordunu təkrarlayaraq bir mövsümdə turnirdə ən çox qol vuran kolumbiyalı futbolçulardan biri olub.
Xatırladaq ki, Kolumbiya millisi martın 21-dən etibarən ABŞ-nin Orlando şəhərində toplanışa başlayacaq. Komanda martın 26-da “Camping World Stadium”da Xorvatiya ilə, martın 29-da isə Merilenddəki “Northwest Stadium”da Fransa ilə qarşılaşacaq.

Вокруг состава сборной Колумбии на предстоящие товарищеские матчи возникла загадочная ситуация.
Medianews.az, ссылаясь на «Qafqazinfo», сообщает, что в 26- человековом списке, который главный тренер Нестор Лоренцо определил на матчи с Хорватией 26 марта и с Францией 29 марта, отсутствует нападающий «Карабаха» Камило Дюран.
Отметим, что всего 10 дней назад представитель Агдама объявил о первом вызове 24-летнего футболиста в сборную, но позже данный пост был неожиданно удалён.
Для информации: К. Дюран в этом сезоне привлёк внимание своей игрой в составе «Карабаха». Он повторил рекорд Радамеля Фалькао, забив 5 мячей в Лиге чемпионов УЕФА, став одним из колумбийских футболистов, которые забили больше всего голов за один сезон в турнире.
Напомним, что сборная Колумбии начнет сборы с 21 марта в городе Орландо, США. Команда сыграет с Хорватией 26 марта на стадионе «Camping World Stadium», а 29 марта встретится с Францией в «Northwest Stadium» в штате Мэриленд.