Əfsanəvi boksçunu 20 illik həbs gözləyir -
Beş çəki dərəcəsində sabiq dünya çempionu, əfsanəvi boksçu Floyd Meyvezer xüsusilə külli miqdarda oğurluq və saxta çek yazaraq fırıldaqçılıq etməkdə ittiham olunur.
Medianews.az xəbər verir ki, Nevada ştatının məhkəmə sənədlərinə əsasən, boksçu Floyd Meyvezerə qarşı iki ağır cinayət işi açılıb.
O, Las-Veqasda 200 min dollar dəyərində saat almaq üçün etibarsız çekdən istifadə edərək oğurluq və "aldatmaq niyyəti" ilə fırıldaqçılıq etməkdə günahlandırılır.
Qeyd olunur ki, məşhur idmançını 20 ilə qədər həbs cəzası gözləyə bilər. Zərərçəkmiş tərəfin vəkillərinin sözlərinə görə, mağaza rəhbərliyi məsələni sülh yolu ilə həll etməyə çalışsa da, boksçu onlarla əlaqəni kəsib. İdmançı özü bazar ertəsi keçirilən məhkəmə iclasına qatılmayıb, onun maraqlarını vəkili təmsil edib.//Oxu.Az

Former five-weight world champion, legendary boxer Floyd Mayweather is accused of theft and fraud by writing fake checks in large amounts.
Medianews.az reports that, according to court documents from the state of Nevada, two felony charges have been filed against boxer Floyd Mayweather.
He is accused of theft and fraud with "intent to deceive" by using a bad check to purchase watches worth $200,000 in Las Vegas.
It is noted that the famous athlete could face up to 20 years in prison. According to the lawyers of the injured party, the store management tried to resolve the issue amicably, but the boxer cut off contact with them. The athlete himself did not attend the court hearing held on Monday, and his interests were represented by a lawyer.//Oxu.Az