Medianews.az-ın məlumatına görə, futbolçu bildirib ki, Messi komanda üçün böyük üstünlükdür və onun liderliyi Argentina yığmasının əsas güc mənbələrindən biridir.
“Messinin olması bizim üçün böyük üstünlükdür, çünki o, komandaya rəhbərlik edir. O, fərdi rekordları düşünmür, hər zaman komandanı üstün tutur və bu, bizim üçün çox vacibdir”, – deyə De Paul qeyd edib.
Xatırladaq ki, Lionel Messi ÇM-2026-nın ilk matçında Əlcəzairə qarşı 3:0 hesablı qələbədə het-triklə yadda qalıb. O, oyunda 17-ci, 60-cı və 76-cı dəqiqələrdə fərqlənib.

Medianews.az reports that the football player stated that Messi is a great advantage for the team and his leadership is one of the main sources of strength for the Argentina national team.
“Having Messi is a great advantage for us because he leads the team. He doesn’t think about individual records; he always prioritizes the team, and this is very important for us,” De Paul noted.
Recall that Lionel Messi made a hat-trick in the first match of WC-2026 against Algeria with a 3:0 victory. He scored in the 17th, 60th, and 76th minutes of the game.