Əhməd Aşurov VƏFAT ETDİ
Bülbül adına Orta İxtisas Musiqi Məktəbinin sabiq direktor müavini Əhməd Mustafa oğlu Aşurov dünyasını dəyişib.
Medianews.az xəbər verir ki, Ə.Aşurov Səid Rüstəmov adına Xalq Çalğı Alətləri Orkestrinin 2023–2026-cı illərdə bədii rəhbəri və baş dirijoru, Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin baş müəllimi, M. Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının nəzdində fəaliyyət göstərən F. Əmirov adına Azərbaycan Dövlət Mahnı və Rəqs Ansamblının direktoru-baş dirijoru Mustafa Aşurovun yaxın qohumu olub. (unikal)

Бывший заместитель директора Средней специализированной музыкальной школы имени Бюльбюля Ахмед Мустафа оглы Ашуров скончался.
Medianews.az сообщает, что А. Ашуров был художественным руководителем и главным дирижёром Народного оркестра народных инструментов имени Саида Рустамова в 2023–2026 годах, старшим преподавателем Азербайджанского государственного университета культуры и искусств, а также близким родственником Мустафы Ашурова, директора и главного дирижёра Азербайджанского государственного ансамбля песни и танца имени Ф. Эмира под эгидой Азербайджанской государственной академической филармонии имени М. Магомаева. (уникал)