Əhməd Aşurov VƏFAT ETDİ
Bülbül adına Orta İxtisas Musiqi Məktəbinin sabiq direktor müavini Əhməd Mustafa oğlu Aşurov dünyasını dəyişib.
Medianews.az xəbər verir ki, Ə.Aşurov Səid Rüstəmov adına Xalq Çalğı Alətləri Orkestrinin 2023–2026-cı illərdə bədii rəhbəri və baş dirijoru, Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin baş müəllimi, M. Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının nəzdində fəaliyyət göstərən F. Əmirov adına Azərbaycan Dövlət Mahnı və Rəqs Ansamblının direktoru-baş dirijoru Mustafa Aşurovun yaxın qohumu olub. (unikal)

Former deputy director of the Bulbul Middle Specialized Music School, Ahmad Mustafa oglu Ashurov, has passed away.
Medianews.az reports that A. Ashurov was a close relative of Said Rustamov named People's Instrumental Orchestra's artistic director and chief conductor for the years 2023–2026, chief lecturer at the Azerbaijan State University of Culture and Arts, and Mustafa Ashurov, the director-chief conductor of the F. Amirov named Azerbaijani State Song and Dance Ensemble operating under the M. Magomayev named Azerbaijan State Academic Philharmonic. (unique)