"Real Madrid" klubunun hücumçusu Kilian Mbappe maraqla gözlənilən "El-Klasiko"da meydana çıxa bilər.
Medianews.az Oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə tanınmış jurnalist və insayder Fabritsio Romano "X" sosial şəbəkəsindəki hesabında məlumat paylaşıb.
Məlumata görə, mayın 8-də komanda ilə birlikdə məşqini yekunlaşdıran Mbappe böyük ehtimalla La Liqanın lideri olan "Barselona" ilə qarşıdakı matçda yaşıl meydanda mübarizə aparmağa hazır olacaq.
Xatırladaq ki, daha əvvəl Mbappenin sol ayağının əzələsindən zədə aldığı bildirilmişdi. Fransız hücumçu İspaniya çempionatının 32-ci turunda "Real Betis"lə keçirilən matçın (1:1) 81-ci dəqiqəsində əvəzlənmiş və o vaxtdan bəri iki qarşılaşmanı buraxmaq məcburiyyətində qalmışdı.
Qeyd edək ki, 27 yaşlı Kilian Mbappe 2024-cü ildən "Real"ın şərəfini qoruyur. Onun əvvəlki klubu isə Fransanın "Pari Sen-Jermen" komandası olub. Cari mövsümdə bütün turnirlərdə ümumilikdə 41 oyun keçirən Mbappe 41 qol və 6 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb.

Medianews.az citing Oxu.az reports that famous journalist and insider Fabrizio Romano shared information on his account on the social network "X".
According to the information, Mbappe, who completed training with the team on May 8, will most likely be ready to compete on the green field in the upcoming match against "Barcelona", the leader of La Liga.
It should be recalled that Mbappe was previously reported to have injured the muscle in his left leg. The French forward was substituted in the 81st minute of the 32nd round match of the Spanish championship against "Real Betis" (1:1) and had to miss two matches since then.
It should be noted that 27-year-old Kylian Mbappe has been representing "Real" since 2024. His previous club was France's "Paris Saint-Germain". In the current season, Mbappe has played a total of 41 games in all competitions and has recorded 41 goals and 6 assists.