"Real Madrid" klubunun hücumçusu Kilian Mbappe maraqla gözlənilən "El-Klasiko"da meydana çıxa bilər.
Medianews.az Oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə tanınmış jurnalist və insayder Fabritsio Romano "X" sosial şəbəkəsindəki hesabında məlumat paylaşıb.
Məlumata görə, mayın 8-də komanda ilə birlikdə məşqini yekunlaşdıran Mbappe böyük ehtimalla La Liqanın lideri olan "Barselona" ilə qarşıdakı matçda yaşıl meydanda mübarizə aparmağa hazır olacaq.
Xatırladaq ki, daha əvvəl Mbappenin sol ayağının əzələsindən zədə aldığı bildirilmişdi. Fransız hücumçu İspaniya çempionatının 32-ci turunda "Real Betis"lə keçirilən matçın (1:1) 81-ci dəqiqəsində əvəzlənmiş və o vaxtdan bəri iki qarşılaşmanı buraxmaq məcburiyyətində qalmışdı.
Qeyd edək ki, 27 yaşlı Kilian Mbappe 2024-cü ildən "Real"ın şərəfini qoruyur. Onun əvvəlki klubu isə Fransanın "Pari Sen-Jermen" komandası olub. Cari mövsümdə bütün turnirlərdə ümumilikdə 41 oyun keçirən Mbappe 41 qol və 6 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb.

Нападающий клуба "Реал Мадрид" Килиан Мбаппе может выйти на поле в долгожданном "Эль-Класико".
Medianews.az со ссылкой на Oxu.az сообщает, что об этом на своей странице в социальной сети "X" написал известный журналист и инсайдер Фабрицио Романо.
По информации, Мбаппе, завершивший тренировку с командой 8 мая, с большой вероятностью будет готов сразиться на зелёном поле в предстоящем матче с лидером Ла Лиги — "Барселоной".
Напомним, ранее сообщалось, что у Мбаппе была травма мышцы левой ноги. Французский нападающий был заменён на 81-й минуте матча 32-го тура чемпионата Испании против "Реал Бетиса" (1:1) и с тех пор был вынужден пропустить два поединка.
Отметим, что 27-летний Килиан Мбаппе защищает честь "Реала" с 2024 года. Его предыдущим клубом была французская команда "Пари Сен-Жермен". В нынешнем сезоне он провёл в общей сложности 41 игру во всех турнирах, запомнившись 41 голом и 6 результативными передачами.