Bu dəfə piyadanı təyyarə vurdu
Denver Beynəlxalq Hava Limanında "Frontier Airlines" şirkətinə məxsus təyyarə uçuş zolağında piyadanı vurub.
Medianews.az Bakıvaxtı.az-a istinadən xəbər verir ki, hadisədən sonra təyyarə uçuşu dayandırıb.
Şirkətin verdiyi açıqlamada Denverdən Los-Ancelesə uçan Airbus A321 (4345 nömrəli reysi) təyyarəsinin göyərtəsində 224 sərnişin və 7 heyət üzvünün olduğunu bildirib.
Təyyarə qalxmağa hazırlaşarkən uçuş-enmə zolağında bir piyada ilə toqquşub: "Təyyarənin salonunda tüstü yarandı və pilotlar uçuşu dayandırdılar. Daha sonra, ehtiyat tədbiri olaraq, sərnişinlər istiqamət oxlarından istifadə edərək təhlükəsiz şəkildə təxliyə edildilər".
Hava limanından bildirilib ki, hadisə yerinə təcili yardım briqadaları cəlb olunub və sərnişinlər terminala təxliyə edilib.

At Denver International Airport, a plane belonging to "Frontier Airlines" hit a pedestrian on the runway.
Medianews.az, citing Baki vaxti.az, reports that after the incident the plane stopped its flight.
In a statement issued by the company, it was stated that the Airbus A321 (flight number 4345) flying from Denver to Los Angeles had 224 passengers and 7 crew members on board.
As the plane was preparing to take off, it collided with a pedestrian on the runway: "Smoke emerged in the cabin and the pilots stopped the flight. Later, as a precaution, the passengers were safely evacuated using the direction lights."
The airport reported that emergency medical teams were called to the scene and passengers were evacuated to the terminal.