"Epşteyn işi"ndəki 86 səhifəlik sənəd silindi:
ABŞ Ədliyyə Nazirliyi "Ceffri Epşteyn işi" ilə bağlı 86 səhifəlik sənədi rəsmi saytından gözlənilmədən çıxarıb.
Publika.az xəbər verir ki, sənəd Epşteynin ətrafındakı potensial cinayət ortaqları və əlaqələr barədə məlumatları ehtiva edirdi.
Bu addım ictimaiyyətin və medianın diqqətini çəkib. Sənədin birdən-birə arxivdən çıxarılması, "Epşteyn işi"ndə şəffaflıqla bağlı yeni suallar doğurub. Əvvəlcə açıqlanan sənədlər arasında federal müstəntiqlərin qeydləri, həmçinin Epşteyn çevrəsindəki potensial şübhəlilər barədə detallı məlumatlar yer almışdı.
Bildirilir ki, ABŞ Ədliyyə Nazirliyi yanvarın sonunda 3 milyon səhifədən çox sənədin ictimaiyyətə açıldığını elan etmişdi, lakin bəzi kritik sənədlər hələ də redaktə edilib gizli saxlanılır.

Министерство юстиции США неожиданно опубликовало на официальном сайте 86-страничный документ, связанный с "делом Джеффри Эпштейна".
По информации Publika.az, документ содержал сведения о потенциальных соучастниках и связях Эпштейна.
Этот шаг привлек внимание общественности и СМИ. Внезапное изъятие документа из архива вызвало новые вопросы относительно прозрачности "дела Эпштейна". Изначально среди опубликованных документов были записи федеральных следователей, а также подробные данные о потенциальных подозреваемых из окружения Эпштейна.
Сообщается, что Министерство юстиции США в конце января объявило об открытии для общественности более 3 миллионов страниц документов, однако некоторые критические документы до сих пор редактируются и остаются закрытыми.