Prokuror onların 10 il həbsini tələb edir
Auditorlar Palatasının mənimsəmədə ittiham olunan əməkdaşlarının iki ildən çoxdur davam edən məhkəmə istintaqı başa çatıb.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadla bildirir ki, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində keçirilən iclasda prokuror ittiham nitqi ilə çıxış edib.
Bu iş üzrə Auditorlar Palatasının Maliyyə və texniki təminat idarəsinin sabiq rəisi, baş mühasib Vəli Rəhimov, Maliyyə təminatı və xarici əlaqələr idarəsinin maliyyəçi-mühasibi Gövhər Əhmədova və Palatanın digər mühasibi Fəridə Novruzova mühakimə edilir.
Prokuror onların üçünün də xüsusilə külli miqdarda mənimsəmədə təqsirli bilinməsini və hərəsinə 10 il həbs cəzası verilməsini tələb edib. Tələbə əsasən bu günə kimi azadlıqda olan müttəhimlər məhkəmə zalında həbs olunmalıdırlar.
Təqsirləndirilən eks-vəzifəlilərə son sözə, vəkillərinə müdafiə çıxışına hazırlanmaları üçün vaxt verilib.
Qeyd edək ki, həmin şəxslər vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə etməklə 700 min manat mənimsəmədə ittiham olunurlar.

Судебное расследование в отношении сотрудников Палаты аудиторов, обвиняемых в присвоении, которое длилось более двух лет, подошло к концу.
Medianews.az со ссылкой на «Qafqazinfo» сообщает, что на заседании, прошедшем в Бакинском суде по тяжким преступлениям, прокурор выступил с обвинительной речью.
По этому делу судят бывшего начальника финансово-технического отдела Палаты аудиторов, главного бухгалтера Вали Рагимова, финансиста-бухгалтера отдела финансового обеспечения и внешних связей Гюхяр Ахмедову и другого бухгалтера Палаты Фариду Новрузову.
Прокурор потребовал признать их всех виновными, особенно в присвоении в особо крупном размере, и назначить каждому по 10 лет лишения свободы. Согласно требованию, обвиняемые, которые до сих пор находились на свободе, должны быть арестованы в зале суда.
Обвиняемым предоставлено время для подготовки последнего слова и защитных выступлений их адвокатов.
Отметим, что указанные лица обвиняются в присвоении 700 тысяч манатов, используя служебное положение.