"Ər çörəyi yeyən qadın dünyanın xoşbəxtidir"
"Həmişə istəmişəm ki, insanın göz yaşları sevincdən olsun. Həyatdır, Allah hərəyə bir şey verir. Biz kimik ki, ona üsyan edək? Qapı dəyişmək olar, amma insan taleyini dəyişmək olmur".
Bu sözləri Əməkdar artist Gövhər Rzayeva "Günə uğurla" verilişində deyib. O, həyat yoldaşı qətlə yetirilən qızı Ülkər üçün narahat olduğunu bildirib:
"Qızıma qurban olaram, son beşiyimdir, anayam da... Bəzi analar var ki, özüm üçün yaşayıram deyir. "Onsuz da övladımın gələcəyi qarşıdadır" fikrindədirlər. Amma yox, övladının xoşbəxtliyi ana üçün milyonlardan da milyondur. Allah bütün qadınlarımızı xoşbəxt etsin. Həmişə istəyirəm ki, qadınlarımız gözəl, baxımlı olsunlar. Ər çörəyi yesinlər, əl çörəyi yox. Ər çörəyi də hər qadına qismət olmur, kimin yazısında varsa, dünyanın xoşbəxtidir.
Həmişə deyirəm, oğlum mənim ürəyimdir, bir qızım ağ, digəri isə qara ciyərimdir. Ülkər qızım üçün də Allah yox yerdən elə bir qapı açsın ki, baxım və sevinim. Hər bir ananın arzusudur".

"A woman who eats her husband's bread is the happiest in the world."
"I have always wished that a person's tears be from joy. Life is life, God gives everyone something. Who are we to rebel against Him? You can change doors, but you cannot change a person's fate."
These words were said by Honored Artist Gövhər Rzayeva on the "Good Morning" show. She expressed her concern for Ülkər, whose husband was murdered:
"I would sacrifice myself for my daughter, she is my last, I am a mother... Some mothers say they live for themselves. They think, 'My child's future is ahead anyway.' But no, a child's happiness is worth millions to a mother. May God make all our women happy. I always want our women to be beautiful and well-groomed. Let them eat bread made by their husbands, not bread made by hand. Not every woman is destined to have the bread from her husband; whoever has it is the happiest in the world.
I always say, my son is my heart, one daughter is my white liver, and the other is my black liver. For my daughter Ülkər too, may God open such a door out of nowhere that I can look at and rejoice. It is every mother's wish."
It should be noted that the artist’s daughter Ülkər's child from this marriage has also passed away. (Axşam.az)