"Ər çörəyi yeyən qadın dünyanın xoşbəxtidir"
"Həmişə istəmişəm ki, insanın göz yaşları sevincdən olsun. Həyatdır, Allah hərəyə bir şey verir. Biz kimik ki, ona üsyan edək? Qapı dəyişmək olar, amma insan taleyini dəyişmək olmur".
Bu sözləri Əməkdar artist Gövhər Rzayeva "Günə uğurla" verilişində deyib. O, həyat yoldaşı qətlə yetirilən qızı Ülkər üçün narahat olduğunu bildirib:
"Qızıma qurban olaram, son beşiyimdir, anayam da... Bəzi analar var ki, özüm üçün yaşayıram deyir. "Onsuz da övladımın gələcəyi qarşıdadır" fikrindədirlər. Amma yox, övladının xoşbəxtliyi ana üçün milyonlardan da milyondur. Allah bütün qadınlarımızı xoşbəxt etsin. Həmişə istəyirəm ki, qadınlarımız gözəl, baxımlı olsunlar. Ər çörəyi yesinlər, əl çörəyi yox. Ər çörəyi də hər qadına qismət olmur, kimin yazısında varsa, dünyanın xoşbəxtidir.
Həmişə deyirəm, oğlum mənim ürəyimdir, bir qızım ağ, digəri isə qara ciyərimdir. Ülkər qızım üçün də Allah yox yerdən elə bir qapı açsın ki, baxım və sevinim. Hər bir ananın arzusudur".

"Я всегда хотела, чтобы слезы человека были от радости. Это жизнь, Бог каждому дает по-своему. Кто мы такие, чтобы восставать против этого? Можно сменить дверь, но судьбу человека изменить нельзя".
Эти слова сказала Заслуженная артистка Гюхяр Рзаева в программе "Доброго утра". Она выразила озабоченность судьбой дочери Юлькер, чья супруга была убита:
"Я бы пожертвовала собой ради моей дочери, она моя последняя, я же мать... Есть матери, которые говорят, что живут ради себя. Они думают, что впереди будущее их ребенка. Но нет, счастье ребенка для матери дороже миллионов миллионов. Пусть Бог сделает всех наших женщин счастливыми. Я всегда хочу, чтобы наши женщины были красивыми, ухоженными. Пусть муж ест хлеб, а не рука. Мужской хлеб дан не каждой женщине, у кого он предназначен, тот счастливец этого мира.
Я всегда говорю, мой сын - мое сердце, одна дочь - мой белый, а другая - мой черный лёгкий. Пусть Бог откроет такую дверь для моей дочери Юлькер, чтобы я увидела и обрадовалась. Это желание каждой матери".