Ardıcıl 11 gün iş olmayacaq - Bu tarixdən
Əmək Məcəlləsi və Nazirlər Kabinetinin qərarlarına əsasən, mart ayı üzrə iş və istirahət günlərinin ardıcıllığında dəyişiklik edilib.
8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü bu il bazar gününə təsadüf etdiyindən, növbəti gün - 9 mart qeyri-iş günüdür. Novruz bayramı ilə əlaqədar olaraq isə 20, 21, 22, 23 və 24 mart tarixləri istirahət günləri sayılır. Bu tarixlərdən 21 və 22 martın şənbə və bazar günlərinə düşməsi nəzərə alınaraq, 25 və 26 mart da əlavə qeyri-iş günü müəyyən edilib.
Eyni zamanda Ramazan bayramı 20 və 21 mart tarixlərində qeyd olunacaq. Ramazan bayramının Novruz istirahət günləri ilə üst-üstə düşməsi səbəbindən hökumətin qərarı ilə 27 və 30 mart tarixləri də istirahət günü kimi təsbit edilib.

В соответствии с Кодексом труда и постановлениями Кабинета Министров, в последовательности рабочих и выходных дней за март внесены изменения.
8 марта — Международный женский день в этом году приходится на воскресенье, поэтому следующий день — 9 марта — является нерабочим. В связи с праздником Новруз, 20, 21, 22, 23 и 24 марта считаются выходными днями. Учитывая, что 21 и 22 марта выпадают на субботу и воскресенье, 25 и 26 марта также объявлены дополнительными нерабочими днями.
В то же время праздник Рамазан будет отмечаться 20 и 21 марта. В связи с совпадением праздничных дней Рамазана с выходными днями Новруза, по решению правительства 27 и 30 марта также установлены выходными днями.