Əri başqa qadının adını çəkdi,
Rusiyada ailədaxili mübahisə ağır cinayətlə nəticələnib. Qadın yuxuda başqa qadının adını çəkən ərini bıçaqlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə Buryatiya bölgəsində baş verib.
İçkili olan ər-arvad arasında mübahisə yaranıb. Kişi həyat yoldaşını təhqir edib və evdən qovmaq istəyib. Gecə yuxuda kişinin başqa qadının adını çəkməsi qadını qəzəbləndirib və o, ərinə bıçaqla üç zərbə endirib. Zərbələrdən biri ağır olub – kişinin ağciyəri zədələnib.
Hadisədən sonra qadın yaralı ərinə ilk yardım göstərib, qonşuları və təcili yardım çağırıb. Həkimlər onun həyatını xilas edə biliblər.
Məhkəmə qadını qəsdən adam öldürməyə cəhd maddəsi ilə təqsirli bilib və 6,5 il azadlıqdan məhrum edib. Zərərçəkən məhkəmədə həyat yoldaşının bağışlanmasını xahiş edib, lakin hökm dəyişdirilməyib.

Муж назвал имя другой женщины,
В России внутрисемейный спор закончился тяжким преступлением. Женщина в ночном сне, услышав имя другой женщины, ударила ножом своего мужа.
Medianews.az сообщает, что инцидент произошел в Бурятии.
Между мужем и женой, которые были пьяны, возникла ссора. Муж оскорбил жену и хотел выгнать ее из дома. Ночью, услышав во сне, как муж называет имя другой женщины, жена рассердилась и нанесла мужу три удара ножом. Один из ударов был тяжелым — у мужчины была повреждена легкая.
После происшествия женщина оказала раненому мужу первую помощь, позвонила соседям и скорой помощи. Врачи смогли спасти ему жизнь.
Суд признал женщину виновной по статье о попытке умышленного убийства и приговорил к 6,5 годам лишения свободы. Пострадавший в суде просил простить супругу, но приговор не изменили.