Evdən icazəsiz çıxan gəlinini ÖLDÜRDÜ:
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə 2025-ci ilin mayında paytaxtın Sabunçu rayonu Maştağa qəsəbəsində qeydə alınıb.
İstintaqla müəyyən edilib ki, Əliyev Ağanəbi Seyidmövsüm oğlu gəlni Dürdanə Əliyevanın övladlarının qayğısına qalmayaraq tez-tez qohumlarıgilə getməsinə irad bildirib.
Bu hal dəfələrlə təkrarlanıb və Dürdanə Əliyeva 2025-ci il mayın 5-də yenidən evdən icazəsiz çıxıb və onun narazılığına məhəl qoymayıb. Artıq bundan sonra gəlin-qayınata arasında mübahisə yaranıb və Dürdanə Əliyeva onunla təhqir dolu ifadələr işlədərək evdən qovub. Bundan hiddətlənən Ağanəbi Əliyev onu öldürmək qərarına gəlib.
Ağanəbi özünəməxsus fərdi evdən mətbəx bıçağını götürərək Dürdanə Əliyevanın yaşadığı evə daxil olaraq ona bir neçə bıçaq zərbələri endirib. O, gəlininə boyun və qarın nahiyələrindən ümumilikdə 6 bıçaq zərbəsi vuraraq qətlə yetirib.
Bununla da ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.
Onu da qeyd edək ki, qətlə yetirilən Dürdanə Əliyevanın üç azyaşlı övladı qalıb.
Xatırladaq ki, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi Vüqar Seyidovun 9 aprel 2026-cı il tarixli hökmünə əsasən Hökmə əsasən, Ağanəbi Əliyev 9 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Prokuror məhkəməyə təqsirləndirilən şəxsin 10 il 6 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilməsini təklif edib./Unikal

Стали известны некоторые детали уголовного дела против Аганеби Алиева, убившего свою невестку.
Medianews.az сообщает, что инцидент произошел в мае 2025 года в поселке Маштага Сабунчинского района столицы.
В ходе следствия установлено, что Алиев Аганеби Сеидмевсум оглу неоднократно высказывал недовольство тем, что его невестка Дурданэ Алиева, не заботясь о детях, часто ходит к родственникам.
Это повторялось неоднократно, и 5 мая 2025 года Дурданэ Алиева снова без разрешения покинула дом, не обращая внимания на его недовольство. После этого между невесткой и тестем возникла ссора, и Дурданэ Алиева, используя оскорбительные выражения, выгнала его из дома. Разозлившись, Аганеби Алиев решил ее убить.
Аганеби, взяв кухонный нож из своего частного дома, вошел в дом Дурданэ Алиевой и нанес ей несколько ножевых ранений. Он ударил невестку в области шеи и живота всего 6 раз, смертельно ранив ее.
В связи с этим ему было предъявлено обвинение по статье 120.1 (умышленное убийство) Уголовного кодекса.
Отметим также, что у убитой Дурданэ Алиевой остались трое малолетних детей.
Напомним, что согласно приговору судьи Бакинского суда по тяжким преступлениям Вугара Сеидова от 9 апреля 2026 года, Аганеби Алиев был приговорен к 9 годам лишения свободы.
Прокурор ходатайствовал перед судом о приговоре обвиняемого к лишению свободы сроком на 10 лет 6 месяцев./Unikal