Futbolçuların avtobusu dronla vuruldu: ölən və yaralanan var -
Vilayət qubernatoru vəzifəsini icra edən Yeqor Kovalçuk bəyan edib ki, uşaqlar Belarsun Qomel şəhərindən Rusiyanın Gəlincik şəhərinə istirahətə gedirmiş.
Kovalçukun sözlərinə görə, komandanı müşayiət edən bir qadın həlak olub. Altı nəfər, o cümlədən dörd uşaq yaralanıb. Yaralılar xəstəxanaya çatdırılıb və onlara tibbi yardım göstərilib.
Rusiya Səhiyyə Nazirliyi isə yeddi nəfərin xəsarət aldığını açıqlayıb. Nazirliyin məlumatına görə, yaralı uşaqlardan birinin vəziyyəti ağırdır.
Rusiya İstintaq Komitəsinin bildirdiyinə görə, ikimərtəbəli avtobus Bryansk vilayətində magistral yolda hərəkətdə olarkən dron zərbəsinə məruz qalıb.
Avtobusda ümumilikdə 44 nəfər olub. Onların 28-i Belarusun Qomel vilayətinin Reçitsa şəhərindəki uşaq-gənclər idman məktəbinin şagirdləridir.

Автобус, перевозивший членов детской футбольной команды Беларуси, подвергся атаке беспилотника в России.
По информации Medianews.az, инцидент произошёл в Брянской области.
И.о. губернатора области Егор Ковальчук заявил, что дети ехали на отдых из города Гомель Беларуси в российский город Струги Красные.
По словам Ковальчука, женщина, сопровождавшая команду, погибла. Шесть человек, в том числе четыре ребёнка, получили ранения. Пострадавших доставили в больницу, им оказали медицинскую помощь.
Министерство здравоохранения России заявило о семи пострадавших. Согласно ведомству, состояние одного из раненых детей оценивается как тяжёлое.
Следственный комитет России сообщил, что двухэтажный автобус подвергся атаке дронов во время движения по трассе в Брянской области.
Всего в автобусе находились 44 человека. Из них 28 — учащиеся детско-юношеской спортивной школы города Речица Гомельской области Беларуси.