Gəncədə məktəbdə şagirdin bıçaqlandığı hadisənin
Bildirilib ki, aprelin 29-da Gəncə şəhər 9 nömrəli məktəbin iki şagirdi arasında məktəbdənkənar ərazidə mübahisə yaşanıb:
"Mübahisə zamanı şagirdlərdən biri digərinə xəsarət yetirib. Məsələ ilə bağlı hüquq-mühafizə orqanlarına məlumat verilib, hər iki şagirdin valideynləri məktəbə dəvət ediliblər və onlarla profilaktik söhbət aparılıb.
Şagirdlərin fiziki, psixoloji durumu məktəb rəhbərliyi və idarə tərəfindən izlənilir. Qeyd olunanlarla yanaşı, stressin idarə olunması, sağlam psixoloji mühitin bərpasını təmin etmək üçün məktəb rəhbərliyinə şagirdlər və pedaqoji heyətlə maarifləndirici söhbətlərin aparılması tapşırılıb. Hadisə ilə bağlı hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən araşdırma aparılır. Uşaqların yeniyetməlik dövrü olduğunu, araşdırma prosesinin davam etdiyini nəzərə alaraq, ictimaiyyətdən də bu mövzuda daha həssas davranmalarını, paylaşımlarda rəsmi qurumların açıqlamalarına istinad etməyi xahiş edirik".//BAKU.WS

Стали известны некоторые подробности инцидента с ножевым ранением среди школьников в Гяндже.
Сообщается, что 29 апреля между двумя учениками школы №9 города Гянджа произошел конфликт на территории за пределами школы:
"Во время конфликта один из учеников причинил другому телесные повреждения. По данному факту правоохранительные органы были проинформированы, родители обоих учеников были приглашены в школу и с ними проведена профилактическая беседа.
Физическое и психологическое состояние учеников контролируется руководством школы и управлением. Помимо этого, руководству школы поручено провести разъяснительные беседы с учениками и педагогическим составом с целью управления стрессом и восстановления здоровой психологической атмосферы. По данному инциденту продолжается расследование правоохранительных органов. Учитывая, что дети находятся в подростковом возрасте и процесс расследования продолжается, просим общественность относиться к данной теме более бережно и при публикациях ссылаться на официальные заявления органов."