Hindistanda gecə fəaliyyət göstərmək üçün icazəsi olmayan kafeyə polis basqını zamanı baş verənlər geniş narazılığa səbəb olub.
Medianews.az xəbər verir ki, təhlükəsizlik kameralarının qeydə aldığı görüntülərdə polis əməkdaşının əlindəki dəyənəklə obyektin avadanlıqlarına və əşyalara zərər vurduğu görünür.
Hadisə gecə saatlarında, kafedə müştərilər olduğu vaxt baş verib. Kadrlarda uniformada olan polis əməkdaşının heç bir xəbərdarlıq etmədən kassanın yerləşdiyi hissəyə yaxınlaşaraq piştaxtaya, şüşə arakəsmələrə və üzərindəki məhsullara zərbələr endirdiyi əks olunub. Bu zaman bəzi müştərilər təşviş içində məkanı tərk edib, digərləri isə baş verənləri mobil telefonla lentə alıb.
Məlumata görə, polis reydinin səbəbi obyektin gecə saatlarında fəaliyyətini davam etdirməsi və bunun üçün tələb olunan gecə iş rejimi icazəsinin olmaması olub. Lakin inzibati pozuntuya görə polis əməkdaşının əmlaka zərər vurması sosial şəbəkələrdə kəskin tənqid edilib.
Hadisənin görüntüləri qısa zamanda geniş yayılıb. Sosial şəbəkə istifadəçiləri polis əməkdaşının davranışını "vandalizm" və səlahiyyətlərdən sui-istifadə kimi qiymətləndiriblər.
Hazırda hadisədə iştirak edən polis əməkdaşları ilə bağlı rəsmi araşdırmanın başlanıb-başlanmayacağı barədə məlumat verilməyib.

The events that occurred during a police raid on a café in India without permission to operate at night have caused widespread dissatisfaction.
Medianews.az reports that footage recorded by security cameras shows a police officer damaging the café's equipment and items with a baton.
The incident happened at night while there were customers in the café. The footage shows a uniformed police officer approaching the area where the cash register is located without any warning, hitting the counter, glass partitions, and products on them. At this time, some customers left the place in panic, while others recorded the incident on their mobile phones.
According to the information, the reason for the police raid was the café's continuation of operations during nighttime hours without the required night work permit. However, the police officer damaging property over an administrative violation was harshly criticized on social networks.
The footage of the incident quickly circulated widely. Social media users assessed the police officer's behavior as "vandalism" and abuse of power.
Currently, there has been no information on whether an official investigation has been initiated regarding the police officers involved in the incident.