Pulunu ələ keçirən şəxs tutuldu -
Jurnalist bildirib ki, DİN-in Kibercinayətkarlıqla Mübarizə Baş İdarəsindən zəng edilərək ona kiberdələduzun saxlanıldığı barədə məlumat verilib.
Ləman Ələşrəfqızı ondan dələduzluq yolu ilə ələ keçirilən pulun kartına geri qaytarıldığını bildirib.
Qeyd edək ki, tanınmış jurnalist Ləman Ələşrəfqızı ötən gün kiberdələduzluğun qurbanı olub.
O bildirib ki, naməlum şəxs Ümid Partiyasının sədri İqbal Ağazadənin adından açılmış saxta teleqram hesabı vasitəsilə ondan pul istəyib:
"Həmin şəxs İqbal Ağazadənin adı ilə “Ləman xanım, xəstəxanadayam, kartımda pul yoxdur. Sizdə 300 manat varsa atın, 2-3 saata göndərəcəm” yazdı. Mən də heç nə soruşmadan “baş üstə, İqbal bəy” dedim. Ardınca daha 420 manat istədi, kartımda olan 300 manatı da göndərdim". Jurnalist, ümumilikdə 600 manat göndərməklə dələduzluğun növbəti qurbanına çevrilib.

Medianews.az reports that she shared this information on her social media account.
The journalist stated that she received a call from the Ministry of Internal Affairs' Cybercrime Division informing her that the cyberfraudster had been detained.
Ləman Ələşrəfqızı said that the money obtained through fraud was returned to her card.
It should be noted that the well-known journalist Ləman Ələşrəfqızı fell victim to cyberfraud the day before yesterday.
She said that an unknown person, using a fake Telegram account created in the name of Ümid Party chairman İqbal Ağazadə, asked her for money:
"That person wrote using İqbal Ağazadə’s name, 'Ms. Ləman, I am in the hospital, there is no money on my card. If you have 300 manats, send it, I will return it in 2-3 hours.' Without asking anything, I said, 'Yes, chief, Mr. İqbal.' Then he asked for 420 more manats, and I sent the 300 manats I had on my card as well." The journalist became the next victim of fraud by sending a total of 600 manats.