Pulunu ələ keçirən şəxs tutuldu -
Jurnalist bildirib ki, DİN-in Kibercinayətkarlıqla Mübarizə Baş İdarəsindən zəng edilərək ona kiberdələduzun saxlanıldığı barədə məlumat verilib.
Ləman Ələşrəfqızı ondan dələduzluq yolu ilə ələ keçirilən pulun kartına geri qaytarıldığını bildirib.
Qeyd edək ki, tanınmış jurnalist Ləman Ələşrəfqızı ötən gün kiberdələduzluğun qurbanı olub.
O bildirib ki, naməlum şəxs Ümid Partiyasının sədri İqbal Ağazadənin adından açılmış saxta teleqram hesabı vasitəsilə ondan pul istəyib:
"Həmin şəxs İqbal Ağazadənin adı ilə “Ləman xanım, xəstəxanadayam, kartımda pul yoxdur. Sizdə 300 manat varsa atın, 2-3 saata göndərəcəm” yazdı. Mən də heç nə soruşmadan “baş üstə, İqbal bəy” dedim. Ardınca daha 420 manat istədi, kartımda olan 300 manatı da göndərdim". Jurnalist, ümumilikdə 600 manat göndərməklə dələduzluğun növbəti qurbanına çevrilib.

Журналист Ламан Эляшрафгызы против кибермошенника, совершившего мошенничество, был задержан.
Журналистка сообщила, что из Главного управления по борьбе с киберпреступностью МВД ей позвонили и сообщили о задержании кибермошенника.
Ламан Эляшрафгызы отметила, что деньги, полученные мошенническим путем, были возвращены на её карту.
Отметим, что известная журналистка Ламан Эляшрафгызы стала жертвой кибермошенничества накануне.
Она сообщила, что неизвестное лицо с помощью поддельного аккаунта в Телеграме, созданного от имени председателя Партии Надежды Икбала Агазаде, попросило у неё деньги:
«Это лицо от имени Икбала Агазаде написало: "Госпожа Ламан, я в больнице, на моей карте нет денег. Если у вас есть 300 манат, переведите, через 2-3 часа я верну". Я, не задавая вопросов, ответила: "Хорошо, Икбал бей". После этого он потребовал еще 420 манат, я перевела 300 манат с моей карты». Журналистка, отправив в общей сложности 600 манат, стала очередной жертвой мошенничества.