Allahşükür Paşazadə dəfndə
Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin (QMİ) sədri, Şeyxülislam Allahşükür Paşazadə İranın mərhum ali lideri Ayətullah Seyyid Əli Xameneinin dəfn mərasimində iştirak etməyəcək.
Medianews.az bildirir ki, Modern.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, Şeyxülislam Xameneinin dəfn mərasiminin keçiriləcəyi tarixlərdə əvvəlcədən planlaşdırılmış başqa xarici səfərdə olacaq.
Belə ki, Allahşükür Paşazadə həmin günlərdə Özbəkistanda keçiriləcək rəsmi tədbirlərdə iştirak etmək üçün bu ölkəyə səfər edəcək. Nəticədə onun Tehranda təşkil olunacaq vida və dəfn mərasimində iştirak etməsi baş tutmayacaq.
Qeyd edək ki, Seyyid Əli Xameneinin vida mərasimi iyulun 4-də saat 06:00-da Tehrandakı İmam Xomeyni Musallası kompleksində başlayacaq və iyulun 5-i saat 20:00-dək davam edəcək. Tehranda və Qumda keçiriləcək mərasimlərdən sonra Xameneinin nəşi İraqın dörd şəhərinə aparılacaq, daha sonra isə son dəfn üçün Məşhədə qaytarılacaq.

The head of the Caucasus Muslims Office (CMO), Sheikh ul-Islam Allahshukur Pashazadeh, will not attend the funeral ceremony of Iran's late Supreme Leader Ayatollah Seyyed Ali Khamenei.
Medianews.az reports that according to information obtained by Modern.az, Sheikh ul-Islam will be on another foreign trip, which had been planned earlier, on the dates when Khamenei’s funeral ceremony will take place.
Specifically, Allahshukur Pashazadeh will travel to Uzbekistan to participate in official events there during those days. As a result, he will not be able to attend the farewell and funeral ceremonies organized in Tehran.
It should be noted that Seyyed Ali Khamenei’s farewell ceremony will begin on July 4 at 06:00 at the Imam Khomeini Musalla complex in Tehran and will continue until 20:00 on July 5. After the ceremonies held in Tehran and Qom, Khamenei’s body will be taken to four cities in Iraq, and subsequently returned to Mashhad for the final burial.