Oğurluğa görə işdən qovulan şəxs
Medianews.az xəbər verir ki,  hadisə paytaxtın Xəzər rayonu, Türkan qəsəbəsi, Xanlar küçəsində yerləşən avtomobil ehtiyat hissələri mağazasında baş verib.
Bakı şəhər sakini Oruc Vəliyev (ad və soyadı şərtidir) həmin mağazada sürücü kimi işləyib. O, təxminən üç il burada çalışdıqdan sonra obyektdə olan dizel yanacağını mağaza sahibindən gizli şəkildə satıb. Bunu öyrənən mağaza sahibi Oruc Vəliyevi işdən çıxarıb.
İşdən çıxarıldıqdan sonra başqa yerdə işləməyə başlayan Oruc Vəliyev keçmiş müdirindən qisas almaq qərarına gəlib. O, gecə saatlarında mağazaya gələrək kassadan 520 manatlıq qəpik pul, 201 manat kağız pul və 100 ABŞ dolları oğurlayıb.
Daha sonra obyektdə satış üçün saxlanılan benzini mağazanın elektrik sayğacının üzərinə tökərək alışdırıb. Nəticədə mağaza içərisindəki avtomobil ehtiyat hissələri ilə birlikdə tamamilə yanıb.
Hadisə yerinə polis əməkdaşları cəlb olunublar və faktla bağlı araşdırmalara başlanılıb. Keçirilən əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində yanğının Oruc Vəliyev tərəfindən törədildiyi müəyyən edilib və o saxlanılıb.
Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb və məhkəməyə göndərilib. Məhkəmənin hökmü ilə Oruc Vəliyev 4 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. (oxu.az)

In Baku, a dismissed driver set fire to the store where he worked.
Medianews.az reports that the incident took place at the auto spare parts store located on Khanlar Street in the Turkan settlement of the Khazar district of the capital.
Oruc Valiyev (name is fictitious), a resident of Baku, worked as a driver at that store. After working there for about three years, he secretly sold diesel fuel stored at the facility without the store owner’s knowledge. Upon learning this, the store owner fired Oruc Valiyev.
After being dismissed, Oruc Valiyev started working elsewhere and decided to take revenge on his former manager. Late at night, he came to the store and stole 520 manats in coins, 201 manats in banknotes, and 100 US dollars from the cash register.
Then he poured gasoline kept for sale at the facility onto the store’s electricity meter and set it on fire. As a result, the store, along with the auto spare parts inside, was completely burned.
Police officers were called to the scene and an investigation was launched. As a result of operational-search measures, it was determined that the fire was set by Oruc Valiyev and he was detained.
A criminal case was opened regarding the incident and sent to court. By the court’s verdict, Oruc Valiyev was sentenced to 4 years of imprisonment. (oxu.az)