"İsa Məsih" həbs edildi
İranın Yəzd əyalətinin hüquq-mühafizə orqanları "İsa Məsih" olduğunu iddia edən təriqət qurucusunu saxlayıb.
Bu barədə əyalət prokuroru Mehdi Həsənpur bildirib.
"Əyalət təriqətinin lideri əvvəlcə Allah tərəfindən seçildiyini iddia edib, sonra "İsa Məsih"ə istinad edərək öz ilahiliyini elan edib", - İran mətbuatı Həsənpurun sözlərindən sitat gətirib.
Prokurorun sözlərinə görə, təriqət üzvləri Quranı yandırıb, müqəddəs yerləri, müsəlman dini liderlərini təhqir edib və İsrailin İran üzərində qələbəsi üçün dua ediblər. O, istintaq zamanı təriqətdə əsas rol oynayan üç şəxsin saxlanıldığını qeyd edib.//Bakıvaxtı.az

"Иисус Христос" был арестован
Правоохранительные органы провинции Язд в Иране задержали основателя секты, который утверждал, что он — Иисус Христос.
Об этом сообщил прокурор провинции Мехди Хасанпур.
"Лидер секты в провинции сначала заявлял, что он избран Богом, затем ссылаясь на 'Иисуса Христа' провозгласил собственное божественное начало", — цитирует слова Хасанпура иранская пресса.
По словам прокурора, члены секты сожгли Коран, осквернили святые места, оскорбляли мусульманских религиозных лидеров и молились за победу Израиля над Ираном. Он отметил, что во время расследования были задержаны три ключевых участника этой секты.//Bakıvaxtı.az