"İsa Məsih" həbs edildi
İranın Yəzd əyalətinin hüquq-mühafizə orqanları "İsa Məsih" olduğunu iddia edən təriqət qurucusunu saxlayıb.
Bu barədə əyalət prokuroru Mehdi Həsənpur bildirib.
"Əyalət təriqətinin lideri əvvəlcə Allah tərəfindən seçildiyini iddia edib, sonra "İsa Məsih"ə istinad edərək öz ilahiliyini elan edib", - İran mətbuatı Həsənpurun sözlərindən sitat gətirib.
Prokurorun sözlərinə görə, təriqət üzvləri Quranı yandırıb, müqəddəs yerləri, müsəlman dini liderlərini təhqir edib və İsrailin İran üzərində qələbəsi üçün dua ediblər. O, istintaq zamanı təriqətdə əsas rol oynayan üç şəxsin saxlanıldığını qeyd edib.//Bakıvaxtı.az

"Jesus Christ" was arrested
Law enforcement agencies of Yazd province in Iran have detained the founder of a sect claiming to be "Jesus Christ".
This was stated by the provincial prosecutor Mehdi Hasanpur.
"The leader of the province's sect initially claimed to be chosen by God, then declared his divinity by referring to 'Jesus Christ'," - Iranian media quoted Hasanpur as saying.
According to the prosecutor, sect members burned the Quran, insulted sacred places and Muslim religious leaders, and prayed for Israel’s victory over Iran. He noted that during the investigation, three key figures in the sect were detained.//Bakıvaxtı.az